Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg lehet halálos egy...

Tényleg lehet halálos egy fogfájás?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj már hetek óta az egyik fogam de semiképpen sem szeretnék elmenni fogorvoshoz, előzőleg volt egy félresikerült műtétem, és ott megfogadtam hogy sosem fogok ilyesmiket csináltatni, viszont nézegettem a neten információkat a fogprobélmára és többen is írtak hogy kezelni kell mert halálos is lehet, ez mennyire igaz?

2022. febr. 15. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Én olyat is ismerek, akinek nem fájt a foga, mégis meghalt. Szóval ha van fogad, az már magában marha halálos.


De amúgy igen. Egy jó kis kezeletlen gyulladás, mikor a fejed is feldagad, és a bacik elárasztják a véráramod, simán végez veled. De hát nem kell itt mindenkinek megélni az átlagéletkort. ÉS amúgy is, ezzel te lehetsz az első hazai Darwin-díjas idén. Én szurkolok neked.

2022. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen. Sajnos muszáj lesz egy jó fogorvost keresned. A fog belsejében olyan fertőző góc alakulhat ki, amihez az immunrendszer nem fér hozzá.
2022. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Te az a fajta vagy, aki magára hívja a mentőt, ha köhög kettőt?
2022. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
És hogy lehet halálos a fogfájás? Max azt tudnám elképzelni, hogy kezeletlen súlyosan elhangolt tályogból lehet nagyobb baj. Amúgy meg ne higgy el mindent amit a neten olvasol.
2022. febr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Olyat hallottam hogy a fájdalom felment az agyáig és meghalt
2022. febr. 15. 10:15
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Na a te agyadig biztos nem fog felmenni 🤣
2022. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na ez így ebben a formában baromság. Még ha azt mondták volna, hogy a fertőzés terjedt az agyáig, bár ahhoz durván el kéne hanyagolnia a problémát.
2022. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Annyiban igaz, hogy egy kezeletlen gyulladt fog által okozott szepszis vezethet halálhoz.

És mondjuk a kérdező tipikusan olyannak tűnik, aki a mentális problémája miatt képes annyira elhanyagolni a problémát, hogy így érjen véget.

2022. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok. Cinikus voltam és meglátszik a válaszom értékelésemben, bocsánat.

Szóval van olyan gyulladás elhalt fogak körül, ami nem marad helyben a fog gyökerénél, hanem akár az agy, akár a mellkas felé terjed. De ez ritka, és ha ilyened lenne, elég rosszul is lennél.

Ennek ellenére ha fájdogál egy fogad, a félelmed ellenére kérjél időpontot fogorvoshoz!

2022. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem maga a fájdalom a halálos, hanem a gyulladás ami átterjedhet az agyra vagy a szívre. Csak gratulálni tudok, ha vki ezt képes megvárni, és még bele is halni a XXI. században. Miközben a foghúzás teljesen fájdalommentes.
2022. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!