Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a fogammal?

Mi lehet a fogammal?

Figyelt kérdés

Van egy gyökérkezelt fogam ahonnan a gyokertomes kiesett, kértem időpontot fogorvoshoz de csak 1 hónap múlva tud fogadni annyira teli van, de írt fel antibiotikumot a foganra és fájdalomcsillapítót is. Viszont egy darabig nem fájt a fogam de egy hete úgy fáj, bele lüktet nagyon erősen az ideg egy párszor aztán elmúlik, aztán 2 napig nem fáj a fogam utána hirtelen a semmiből megint elkezd nagyon nagyon erősen lüktetni.

Szedem az antibiotikumot rá már 1 hete lassan de semmi változás. Van hogy az ilyen gyengébb fájdalomcsillapito se segít hanem flektort veszek be rá. De annak is kell vagy másfél óra mire hatni kezd...

Esetleg nem tudja valaki hogyha ez nem gyulladás akkor mi baja van a fogamnak? Meg sose volt ilyen problémám. :(



2022. febr. 16. 07:37
 1/7 A kérdező kommentje:
És még azt hozzá teszem hogy a luktetés olyan erős hogy még a halántékom is megfajdul tőle.. és nem folyamatos a fájdalom hanem néha ha olyan van gondol egyet és bele nyilal.
2022. febr. 16. 07:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Vírusos időszakban jobban vannak gyulladások az ember szervezetében. Kb. mindegyik magánrendelő már másnapra ad időpontot.

Ne sajnálj erre kb. 20 ezret, mert 1 hónap alatt pont tönkremegy, egy fogpótlás meg kb. 200 ezer. Ha diák vagy, akkor is inkább dolgozz ezért a mekiben 2 napot.

2022. febr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magán orvoshoz járok, oda kértem időpontot. De sajna annyira teli van a doktornő hogy ez a legjobb amit tudni adott.
2022. febr. 16. 08:04
 4/7 A kérdező kommentje:

Meg azért korlátolt is vagyok hisz nagyon sok magán rendelésbe is úgy fogadnak hogyha be vagyok oltva. Ahol jelenleg lakom, egyik magánba se tudok menni.

Így ahonnan elköltöztem oda járok vissza magándokihoz mert ő még fogad oltás nélkül.

2022. febr. 16. 08:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás az, hogy erre a kezelésre másik magánrendelőt keresel. Weboldalán ott lesz az infó, hogy kell-e hozzájuk oltás.

[link]

2022. febr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell oltás. Ott megcsinálják neked a PCR tesztet. A fiam is így megy fogorvoshoz.
2022. febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyulladás pont ilyen.

Nekem anno az ilyenre gyógyszerers tömést adtak.

De tényleg sok idő egy hónap, főleg ilyen fájdalom mellett.

Keress másik orvost, maximum buszra ülsz, és utazol másik városba.

2022. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!