Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudom ezt megtenni?

Hogyan tudom ezt megtenni?

Figyelt kérdés

Tehát az iskolával a mai napon el mentünk egy ugymond ¨fog ellenőrzésre¨,és a fogorvos azt mondta hogy kellene fogszabályzó. Pontosabban azt mondta hogy lehet hogy csak éjszakai kellene. De itt jön a probléma hogy a szüleim azt modták hogy szerintük felesleges(tudni kell h mindig az van amit mondanak),de már évekkel ezelőtt kezdtem el foglalkozni én is a fogaimmal mert nem állnak valami szépen. És az lenne a kérdésem hogy itthol lenne rá vmi lehetőség hogy korigáljam/szabályozzam a fogaim?

És kérlek ne irjátok azt hogy gyűjtsek pénzt mert igysem ugysem engednék meg a szüleim mert még kiskoru vagyok és mindig meg kell kérdeznem hogy mire költhetem el a pénzem.

Köszünüm szépen annak aki végig olvasta és normálisan válaszolt.

Kérekszépen minden olyan embert aki csak kötekedni jött az inkabb ne irjon semmit.

Mégegyszer köszi.



2022. febr. 17. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy otthon magadnak fogszabályzol. A fogszabályzó szakorvosok évekig tanulnak csak azért, hogy egyáltalán bejussanak az egyetemre, ahol először elvégzik a fogorvosit aztán szakvizsgáznak fogszabályzásból. És akkor még mindig 0 tapasztalatuk van. Nem kötekedésnek mondom, de neked, aki a helyesírással is hadilábon állsz, nagyon nem jó ötlet magadnak fogszabályozni.

Pénzt kiskorúként is kereshetsz diákmunkával, pár hónap alatt meg is lenne annyi, hogy az állami szakrendelésen fogszabályozzanak. De ha többet is félre tudsz rakni akkor 1-2 év múlva magánrendelőre is elég lesz.

2022. febr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy látom hogy a szövegértès gyakorlása sem sokat èrt az iskolában.
2022. febr. 20. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 ezt most magadról írod? 😂 Olvasd el még egyszer a szövegemet.

Nem kötekedni akarok, hanem segíteni. Nincs olyan hogy otthon magadnak eszkábálsz valamit mindenféle szaktudás és eszköz nélkül. Először is kéne egy lenyomat, azt kiönteni, összerakni, egy cefalo röntgen, egy fogszabályzóra specializálódott fogtechnikus és még sorolhatnám. Hacsak nincs otthon egy fogászati rendelőd, akkor felejtős.

A szüleid meg nem lesznek mindig akadályban, pár év önállósodnod kell.

2022. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"igysem ugysem engednék meg a szüleim mert még kiskoru vagyok"

Hány éves vagy? Beszélj velük, hogy megértsék, minél fiatalabb korban kezded a kezelést, annál hatékonyabb, és hogy azért fontos, hogy ne romoljanak el a fogaid, mert a szabályosan álló fogakat sokkal hatékonyabban lehet tisztítani. Ne abból indulj ki, hogy nem engedik, hanem határozd el, hogy igenis meg fogod értetni velük, hogy milyen fontos az ügy.

2022. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 értelek, és bocsi

#4 ezért tettem ide fel a kérdést mert már próbáltam velük beszélni.

2022. febr. 21. 15:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszer. És kiderült, hogy az nem elég. Akkor többször is kell.

Van róla fogalmad, hogy ők hányszor mondtak el neked mindent, mire megértetted, megtanultad? Most rajtad a sor, hogy türelmes és kitartó legyél velük.

Egyébként meg mit vársz attól, hogy feltetted ide a kérdést? Mi nem beszélhetünk velük helyetted.

2022. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neked meg fogalmad sincs arról hogy hányszor beszéltem velük :)
2022. febr. 21. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!