Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány évesen kezdett rohamosan...

Hány évesen kezdett rohamosan romlani a fogatok?

Figyelt kérdés
Ápoltátok rendesen, csak genetika miatt romlott, vagy nem érdekelt titeket egyáltalán, és meglett a böjtje?

2022. febr. 25. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem érdekes módon gyerekkoromban nagyon sok rossz fogam volt. Felnőttként meg nincs problémám.

Normálisan ápolom, de semmi különöset nem csinálok. Évente elmegyek fogorvoshoz. Nemrég voltam, meg is jegyezte a fogorvos, hogy szépek a fogaim. Főleg koromhoz képest, mivel csak egy fogam hiányzik.

2022. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Nekem jó a genetikám, viszont egyrészt félek a fogorvostól, másrészt gyerek koromban nem mostam fogat. Kb 30 éves koromra súlyosan fogköves lett, majd kezdődtek a különféle dagadások, és végül az ínysorvadás. Már több fogam kiesett, és az elsők közül több annyira mozog most is hogy sok idejük nincs vissza. Természetesen egyedül kezelem a problémákat, viszont a gyulladás ellen sokszor nyomtam gengigel gélt a fogam, és az íny közé, amik miatt hosszú távon úgy látom az ínyem kezd elválni a fogamtól.

Az tuti hogy jobb annak aki a fogorvoshoz jár. Aki viszont nem jár annak sok szenvedést kell sajnos elviselni. Gondoltam leírom én is a nem szokványos történetem, mert felénk ezzel a hozzáállással nem vagyok egyedül. Sőt vagyunk páran akik egymásnak segítünk kihúzni a fogat, mert annyira félünk az igazi fogorvostól. Viszont amikor ilyesmiket írok, akkor itt a gyakorin általában furcsának néznek, pedig a kis falunkban sokaknál hasonló a helyzet.

2022. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hogy lehet egyedül kezelni ezeket? Fogkövet magadnak szedted le?
2022. febr. 25. 11:56
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

A fogkő rajta marad. Viszont egy idő után megy be az íny alá is. Aztán jönnek a dagadások, és az állandó vérzés. A gennyes gombócokat ki kell bökni steril tűvel, majd kinyomkodni. A gyulladás ellen napi többszöri erős kamillás öblögetés kell. A vérző részekre az aloe vera nedve a jó. Azonban idővel mindegy. Sokszor az a jó ha kiesik a fog, és megszűnik a fájdalom.

Valami ilyesmi.

2022. febr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

bocs, de mi a francért nem mentél el fogorvoshoz ezekkel?:D


Ez nem olyan, hogy belül van egy lyuk a fogadon vagy hasonlók, ránézel és szemmel láthatóan rossz.

2022. febr. 25. 13:36
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Hát mert félünk a fogorvostól. Felén aki van neki elég komoly híre van. Több mint 100 kiló, és eléggé érdekes stílusa is van.

Egyébként a lyukas, és a letört fogakkal van sok ismerősöm aki azért elmegy már. Sokan járnak magánba is, de pl én a közhasznú munkás fizetésemből ezt nem engedhetem meg.

A múltkor viszont szereztünk lidokaint, mert inzulinos fecskendőt is. Szóval talán ezután fájdalommentesebb lesz a foghúzás :D

2022. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
sajnos megtudom érteni, brutális árakon dolgoznak.
2022. febr. 25. 13:53
 8/12 Metionin ***** válasza:
Csak gyerekkoromban romlott számottevően, mert nálunk nem volt szokás a fogmosás. Majdnem az összes tejfogam romlott volt. Szerencsére mire csontfogaim lettek, már magamtól rájöttem, hogy mosni kell és csak 9 évesen kellett egyet betömetni. Utána egészen 25 éves koromig nem volt semmi, jártam ellenőrzésre, fogkövet szedetni, aztán egyszer csak 3 fogamon keletkezett kis lyuk egyszerre. Azóta sem értem, mi okozta, addig semmi bajuk nem volt, ápoltam, nézettem rendesen. Az orvos szerint valószínűleg ásványianyag-hiány keletkezett a szervezetemben akkoriban. Most 31 vagyok és megint semmi, remélem nem is fognak romlani.
2022. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 nekem is most 25 évesen kezdtek hirtelen romlani, 5 lyukas fogam van…abból 4 csak picit, kezdetlegesen, de kettőt már betömettem, 2 hét múlva a többit is. Nem akarom megvárni, hogy teljesen tönkremenjenek, aztán akár gyökérkezelni is kelljen. Én arra gyanakszom, hogy elkezdtem tejmentesen étkezni, mert sajnos nem bírom a tejtermékeket, és nem pótoltam megfelelően a kálciumot.
2022. márc. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
9. Gondolod, hogy az közrejátszhat? Mert én is laktózérzékeny vagyok és csak savanyított tejterméket tudok fogyasztani, létezne, hogy az azzal bevitt kálcium nem volt elég? Mindenesetre azóta szedek én is külön kálciumot és magnéziumot, bár nem a fogak miatt de tény, hogy mióta azokat a fogakat megcsináltattam, most megint nincs semmi.
2022. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!