Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Menthető a bölcsességfog ha...

Foreverdaddysgirl101 kérdése:

Menthető a bölcsességfog ha az előtte levő fog ki lesz húzva? 3 bölcsességfogam kint van de a 4.-nek nincs hely kinőni…

Figyelt kérdés
2022. febr. 26. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Fogorvos megmondja, de szerintem kinő, mert lesz helye hová kinőni..
2022. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A héten voltam panoráma röntgenen,ott tisztán látszik,hogy ilyen “horizontal” helyzetben fekszik😅 de sajnálnám kiszedetni
2022. febr. 26. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értemzelek, akkor a ki sem nőtt bölcsességfogad vízszintesen fekszik.

Nem mtudom, hogy műtéttel ez függőleges helyzetbe hozható-e.

Egyébként a bölcsességfogak jönnek ki legkésőbb, de sokszor azok is mennek leghamarább tönkre (talán a nehéz tisztíthatóságuk miatt, vagy a csont gyöngessége miatt?).

2022. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3. igen,ki sem nőtt,mint írtam hely sincs neki. Csatolom a képet

[link]

2022. febr. 27. 09:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy fogaknál lehetne-e, de mivel műszaki ember vagyok azt javasolom, hogy kérdezd emg az orvost (esetleg egy másikat is), hogy nem lehetne a növekvő és meglevő fog közé valamkit beékelni, ami függőleges növésre kényszerítené. Nekem az egyik felső metszőfogam nőtt kissé beljebb a többinél és azt tanácsolták, hogy a nyelvemmel gyakran nyomjam kifelé. Majdnem teljesen egyvonalba hoztam őket. Gyerekkoromban a fogszabályzó még nem volt divatban.
2022. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Noncsi2020 ***** válasza:
75%
Nekem is ilyen volt. Nagy kin keservesen ki nőtt, de mivel nem volt elég hely neki előre nyomta a fogaimat. Csomó fájdalomcsillapítót szedtem mire kinőtt. De végül a felső 2 bölcsességet ki kellett operálni
2022. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam ma fogorvosnál. A fogorvos és az asszisztense is azt mondta hogy nem lehet megmenteni,de amíg nem fáj nem is kell kiszedetni szájsebészeten.
2022. márc. 7. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!