Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj a korona alatti fogam?

Miért fáj a korona alatti fogam?

Figyelt kérdés
1 éve van az egyik fogamom korona és pár napja elkezdett fájni. Egy nap 3x is fogat mosom, szájvizet is használok tehát nagyon odafigyelek rá. Hidegre-melegre nem érzékeny, csak úgy gondol egyet és megfájdul. Gyökérkezelve van egyébként. Mi lehet a gond? Hétfőn hívom a fogorvost, de addig is hátha tudtok nekem mondani rá valamit, hogy mi lehet a gond. Köszi!
2022. márc. 4. 20:47
 1/6 vantel ***** válasza:
34%

Megkopogtatod akkor fáj? Ha fáj,kellemetlen akkor gyulladás.

Ha kopogtatásra nincs reakció akkor zománc sérülés.

Ez a kettő a legvalószínűbb ok.

2022. márc. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy fogkő, amit hiába mosol sokszor, ha nem a megfelelő technikával mosod, vagy pedig a gyökérkezelés ellenére gyulladás van a gyökércsúcson (ez a valószínűbb).

Meg kell vizsgálni, és akkor kiderül.

Ha csak 1 éves a korona, akkor óriási tragédia nem lehet. Elvileg.

2022. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Persze, 1-es! Koronánál valószínű a zománcsérülés... -_-'

Az még élő, saját fonál sem fáj! Ne beszélj már hülyeségeket!

Kopogtatással meg korona alatt kétesélyes, hogy jól érzékeli-e a fájdalmat, vagy nem. Lehet szomszédos fog is.


Kérdező! Bonyolultak a részletek és a lehetőségek, vizsgáltasd meg! Élőben egy fogorvos relevánsabb válaszokat tud adni, mint mi itt.


Tök fölösleges, sőt, csak ront az aggodalmadon, ha itt minden papírtölteléknek hiszel.

2022. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hétfőn hívom a fogorvost, úgyis ő tudja megmondani 100%ra a probléma okát. Csak nagyon szomorú és csalódott vagyok mert eléggé megszenvedtem vele amire végre gyökérkezeléssel és mindennel együtt végre kész lett a koronám, eddig semmi probléma nem volt vele, csak úgy a semmiből néha elkezd magától fájni :( Fogkőleszedésre már van időpontom amúgy, viszont a fogkorona körül nincs fogkövem.

Olyan esetben ha gyulladás áll fent akkor mit csinál a fogorvos a fogammal? Leszedi a koronát és lekezeli vagy mit csinál majd vajon vele? Én gyulladásra tippelek egyébként, fogmosás közben 80%ba mindig vérzik az ínyem. Bocsi a regény írásért, de nagyon szomorú vagyok emiatt :(

2022. márc. 4. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha vérzik az ínyed, akkor még szerencséd van. Ez lehet fogkő (nem mindig látod saját tükörben, saját fénnyel, nyálasan, stb.) A korona alá végképp nem látsz be.

Gyulladásra jól tippelsz, a fogkő is gyulladást okoz, ezért vérzik az íny.

Viszont a fogkő oka lehet az, hogy nem jól zár a korona. Ehhez tizedmilliméteres eltérés is elég. Egy éve még zárhatott jól.

Ha ez a legfőbb tüneted, akkor valószínűleg szerencsés vagy, nem kell se átfúrni, se levenni a koronát.


Ha tényleg így van, és nem a gyökércsúcson jelentkezett valami gyulladás, akkor beszéld át a fogorvosoddal, vagy a dentálhigiénikussal, hogy hogyan tudod a legjobban tisztán tartani.

2022. márc. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Jó éjszakát nektek!
2022. márc. 4. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!