Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Korona felrakása után a...

Korona felrakása után a felszinén átlátszik a porcelán alatti fém a sok korrigáló csiszolás miatt, valamint a felszíne erősen sárga színű megint csak a többszöri korrigálás miatt. Ez igy elfogadható?

Figyelt kérdés

Tehát a történet: alsó 6-os 7-es gyökérkezelt fogamra koronát készíttetek. 1 hete elkészült, de a próbánál kiderült, hogy olyan szinten magas, hogy ott helyben nem is lehet korrigálni, visszakerült a fogtechnikushoz. Tegnap ez elkészült, még kicsit kellett igazítani, de végül egyenlőre ideiglenes ragasztóval felkerült. Otthon vettem észre hogy a tetején egyik helyen jól láthatóan a sok korrigáló csiszolás miatt úgy elvékonyodott a porcelán, hogy kilátszik az alatta lévő fém. Ezen kívül a fogak felszine erősen sárga színű (a többi része normális fogszínű), gondolom megint csak a sok csiszolás miatt. Ez mennyire normális? El kell fogadjam hogy látszik a porcelán alatt a fém egyik részen és a többi felszin sem esztétikus?

Ilyen esetben, amikor az első próba során kiderül hogy ilyen nagy az eltérés (2-2 és fél mm-rel magasabb volt) akkor nem újat kellett volna csinálni nem pedig csak csiszolgatni?

Egyébként jó a fogorvosom, nem régóta járok hozzá de meg voltam elégedve vele.

Főleg hogy két fogamról van szó, és előtte hosszasan jártam a gyökérkezelések miatt.

Végül kész a két korona (ezek az első koronáim) de nem erre a látványra számítottam.

Nagyon aggaszt az is, hogy a fentiek miatt nem szeretnék konfliktust a fogorvossal.



2018. júl. 18. 03:46
 1/5 TR75 ***** válasza:

Nem vagy köteles elfogadni. Fizetsz érte, nyilván a legjobbat szeretnéd a pénzedért. Mondd meg neki nyugodtan, hogy nem tartod esztétikusnak, és szeretnéd, ha újra megcsinálnák.

Amúgy... éppenséggel lehet az is, hogy a mintavételkor nem jól haraptál rá. Kismértékű pontatlanságot a fogorvos is javít csiszolással, de ha vissza kellett küldeni a fogtechnikusnak, akkor nyilván nagyobb az eltérés (mondjuk 2 milliméter nagyon sok, nem lehet, hogy csak ennyinek érezted? A szánk mindent "eltúloz", a fogaknál fél milliméter is nagyon sokat számít).

Egyébként a fém-kerámia korona színe nem egyezik meg teljesen a fog színével. Van egy "mesterséges" hatása a fém alap miatt. A cirkon koronát tudják az élő foghoz megtévesztően hasonlóra színezni.

Szóval ez nem könnyű döntés. A 6-os és 7-es fogak hátul vannak, szerintem nem nagyon látszanak. Ha sárgább valamennyivel a korona felszíne, az nem annyira számít, mert nincs szem előtt. Az viszont más kérdés, ha a fémig le van csiszolva a felszín. Az egészségügyi szempontból sem szerencsés, minél kevesebb a fém a szádban, annál jobb.

2018. júl. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Abszolute igaza van az elsőnek...

Ha kilátszik a fém az már elég durva minőségi hiba, és egészségügyileg sem elfogadható...

2018. júl. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TR75 ***** válasza:
Amúgy szerintem az a valószínű, hogy nem a fogorvos hibázott, tehát ha a problémát elmondod neki, nem "őt hibáztatod", tehát a konfliktus nem vele lesz (mert, gondolom, a fogtechnikussal nem találkozol).
2018. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! : )

A mintavételnél lehetett a gond azt mondta is a fogorvos.

A korrigálásnál nagyon el lett vékonyítva ez a probléma, nem pedig újat csinált a technikus.

Természetesen tudom, hogy az anyagok megspórolása miatt javítgatják inkább.


Továbbra sem tudom mit fogok tenni.

Jövő héten utazom haza és megyek vissza, de azt eldöntöttem hogy a lehető legudvariasabban, de elmondom a problémámat.

2018. júl. 18. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám annyiban mert ez nem a te hibádból történt. A fogtechnikusnak tudnia kellett volna mennyit csiszolhat még belőle.
2018. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!