Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A (felső 5-ös) fogam csapos...

A (felső 5-ös) fogam csapos koronát kapott fél éve. Úgy egy hete hidegérzékenységet tapasztalok, de nem durvát. Semmilyen elváltozást nem látok rajta és nem is éreztem/érzek mást, milyen gond lehet emögött?

Figyelt kérdés
Menthető volt, de kicsit neccesen, a folyamat rendben zajlott, és az orvos szerint "tökéletesen zár" lett a végeredmény. Rendesen tisztítom természetesen. Semmilyen probléma eddig nem volt vele, kíváncsi lennék, hogy szerintetek ez a hidegérzékenység rossz jel-e feltétlenül. (Hidegben bringázáskor, hűtőből kivett banán fogyasztásakor időnként kicsit bele-bele sajog, de nem fájdalom, csak kellemetlen).
2022. márc. 6. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Ha még élt a fogideg, amikor a csapot beletették, akkor mostanra kezd elhalni.
2022. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos nem tudom pontosan, de egyébként a gyökérkezeléssel nem pont az a cél, hogy ez még akkor és ott megtörténjen? Nem mondott az orvos semmi ilyesmit, hogy várható esetleg x hónap múlva valami, csak annyit, hogy innentől oké, majd fél-egy évente ellenőriztessem, meg persze a megfelelő higiénia, ami alap.
2022. márc. 6. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:

A többi fogad rendben van a környékén? Esetleg átsugározhat rá egy szomszédos fogról.

(#1: élő idegbe miért raknának csapot? Erre ott van a gyökérkezelés és a gyökértömés.)

2022. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudtommal igen, de ez már nekem is eszembe jutott. Mindegy, egy hónapon belül megyek megnézetni inkább, ez a döntés...
2022. márc. 7. 03:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!