Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mit kell csinálni?

Foghúzás után mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Kimoshatom a számból a vért? Vagy ne öblögessem? Harapjak gézlapra?

2022. márc. 7. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Biztos mondta a fogorvos, hogy meddig harapjál a gézre, tamponra, gondolom úgy 20-40 percig. Addig ne öblíts, ne beszélj. Utána is jó, ha kibirod még 1-2 óráig öblítés nélkül, a vért óvatosan kiköpheted, ha van a szádban. Aztán majd szép óvatosan öblíthetsz is.
2022. márc. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Foghúzás után 3-4 napig nem szabad köpni, öblíteni!
2022. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
2-es: ez azért túlzás lenne! 3-4 napig fogat sem moshatna akkor, az pedig biztos nem lenne hasznos! Sajnos nekem már nagyon sok fogamat kihúzták, de fél nap múlva óvatosan mindig kimostam a (megmaradt) fogaimat, s természetesen kiöblítettem, kiköptem a fogkrémet a végén. Sőt, a foghúzás után néhány napig minden egyes étkezés után célszerű a szájüreget óvatosan kiöblíteni.
2022. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És inni óvatosan igyak?
2022. márc. 7. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nem én találtam ki. Akkor tud legszebben gyógyulni a seb, ha kitölti a véralvadék és nem köpi ki az ember.

Fogmosást úgy lehet megoldani, ha hagyja kicsorogni a szájából a mosdókagylóba, aminek ki kell csorognia, nem pedig kiöblíti.

2022. márc. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként válaszolok. A gézbucira való harapás egyfajta nyomókötés, hogy a vérzés elálljon. 10 percet elég szorítani, ha újra elkezd vérezni, akkor újra rá kell egyre harapni.

3-5 napig tilos a dohányzás, alkohol. Szintén ennyi ideig tilos bármivel is öblögetni, se szájvízzel, se kamillával, se pálinkával. Fogmosással egy 6-8 órát illő várni, utána meg lehet mosni nagyon óvatosan a mellette lévő fogakat, a sebbe belenyúlni nem szabad, a köpetet óvatosan bele kell engedni a mosdóba, vízzel kiöblíteni nem kell. Az apró magvas ételekre szoktam még felhívni a figyelmet, ami bele mehet a sebhelybe.

Amúgy nem szabad piszkálni, szívogatni.

2022. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy szívogatni?
2022. márc. 7. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: pl. ha szivárog belőle a vér (ami teljesen normális), akkor azt ne szívd ki, illetve ne használj szívószálat.
2022. márc. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
köszi a válaszokat
2022. márc. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!