Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Segítség! Mit tudok csinálni?

Segítség! Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Engem ér a baj folyamatosan. Pár napja műtötték ki a bölcsességfogam.

A másik oldalon is van 1 rossz bölcsesség és 1 törött fogam. Azok is huzasra várnak. A műtött jelenleg gyógyul viszont a másik oldalon a folyamatos használattól elkezdtek fájni a rossz fogak amiket kB 2 hét múlva huznanak hogy tudjak valahogy enni.

A fájdalom lüktető enyhe nyilalasokkal.

Ha leguggolok felallok rögtön lüktet, enyhén nyilal. De néha már spontán is. Már enni alig merek.

Van valami módszer amivel kibirom azt a max 2 hetet? Kedden megyek dokihoz kérjek inkább antibiotikumot? Ezzel csak az a baj hogy most szedtem be egy hete egy teljes adagot.



2020. jún. 6. 20:05
 1/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem elviselhetetlen a fájdalom csak hol rakezd hol abbahagyja a luktetest. De inkább mozgás hatására.

Ez fogbel gyulladás lenne vagy az sokkal durvább?

Sajnos amiben a luktetest érzem az egy régen tömött törött fog. De már a tömés nincs benne.

2020. jún. 6. 20:20
 2/5 anonim válasza:
A lüktetésből nem biztos, hogy kialakul erős fájdalom is addig. Amúgy igen, gyulladást jelezhet, nekem is mozgás (vérnyomás emelkedés) hatására csinálta. Ha fáj, a Kataflam hatásos fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő is, kapható recept nélkül, fogorvosom javasolta anno. Bevehetsz egyet megelőzésre is. Illetve ha elviselhetetlen, ügyeletre is el lehet menni bármikor. De nem biztos, hogy felerősödik. Nekem egy gyökérkezelt fogamba rendszeresen visszatért a lüktetés egy időben ugyanígy, mégis csak egyszer durrant be. Aztán ez is meg szűnt két év után. Az antibiotikumot nem erőltetném, míg nem muszáj, de azért két körbe nem szoktak belehalni. Ha úgy esik, szedj mellé Normaflore-t, hogy ne készüljön ki a bélflórád. Ne aggódj, látod van több lehetőség is. Én is jól megszenvedtem pár fogammal.
2020. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja, és kíméld, egyél pépesebbet és gyakran moss fogat.
2020. jún. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, segítséget.

Próbálom kímélni megam. Halisten, ma már nem erzem lüktetni. Sokszor evés után kezdi ahogy kicsit megeroltetem. Illetve sokszor időjárás változás alkalmával.

Nagyon kellemetlen volt tegnap, de végül nem vettem be gyógyszert, elaludtam és mára eddig megszűnt. Már alig várom hogy kikeruljenek ezek a fogak is, csak sajnos idő míg a másik oldali rendbejon és addig valahogy muszáj kihuznom.

2020. jún. 7. 11:17
 5/5 anonim válasza:
Persze, a fogfájás rettenetes tud lenni. Kitartás! Pár szem fájdalomcsillapító amúgy még nem árt meg, a rendszeres szedése a rossz. És igen, hat rá az időjárás, de még egy hegy tetején is erősebb lehet a légnyomás miatt a lüktetés.
2020. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!