Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy lykas fogam. Elég...

Van egy lykas fogam. Elég nagy lyuk van rajta sajnos. Mitől függ, hogy be tudja-e még tömni, vagy már a tömés nem lehetséges?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Nekem meg nem kis lyuk van az egyik fogamban de mivel már ideg sincs benne ezért nem fáj.


Szóval már nem zavar.


A másik meg belűlről rohad de nem érdekel.

2010. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Jah de nekem eléggé fáj és így ez nem buli :)

Amúgy ha már így leírtad. Hogy lehet az hogy valakinek teljesen elohad a foga meg minden és nem fáj neki? Apukámnak is volt egy foga teljesen el volt rohadva neki, de nem fájt neki sose. Nekem meg tök fáj ez a lyukas.

2010. szept. 12. 22:13
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon valószínű, hogy be tudja tömni, de ne halogasd!
2010. szept. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
ha csak lyuk, és nincs nagyon ramaty állapotban, nem mozog, nincs nagyon begyulladva megy ilyenek akkor be tudja tömni. de ha fáj, akkor minél előbb menj el mert csak rosszabb lessz
2010. szept. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első rohadó fogúnak gratulálok!


Valószínúleg be tudja tömni, de lehet, hogy gyökérkezelni kell. Húzni csak a legvégső esetben szoktak manapság, ha már nagyon ki van lazulva a fog, vagy ha már totál el van rohadva a gyökere is.

2010. szept. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

kedves első hozzászóló! Én erre nem lennék büszke, hogy hagyod rohadni...ha eléri a pulpát és a pulpa begyullad, leterjedhet a mediastinumba (a 2 tüdő közöti üreg) és bele is halhatsz...mediastinitisből már nem igazán van visszaút...

Minél hamarabb el kell menni fogorvoshoz, mert ha a pulpát eléri akkor a szimpla tömés nem elég, gyökérkezelni is kell.

Egy fogorvostanhallgató

2010. szept. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak lyukas, akkor simán betömik, nem lesz vele gond. Nálam egy törött fogat (1/3 része hiányzott) is felépítettek fehér tömésből.
2010. szept. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló tényleg extrém, de a másik a "lyukas fogtól meg fogsz halni" válaszoló nagyon tuti.

Be fogja tömni a doki, nekem anno az egyik fogamban volt egy nagyon mély lyuk, a doki betömte. Utána továbbrohadott és megint betömte. Fájni az elején fájt egy kicsit, de nem volt vészes. A lényeg, hogy a fogam java tömés. Nem volt gyökérkezelve...jaah és hálát adok az Istennek, hogy nem haltam bele xD

2010. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen már van időpontom, sajnos csak jövő hétre kaptam, pedig már szeretném ha meglenne.

Remélem okés lesz a sima tömés, mert gyökértömést tuti nem akarok, akkor inkább kihúzatom.

Nincs begyulladva, nem mozog, nem szoktam halogatni ennyire a tömést, csak most így jött össze, szóval nekem mélynek tűnik, de lehet amúgy nem is az, és feleslegesen aggódok.

2010. szept. 13. 14:55
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondd egy olyan embernek hogy menjen fogászatra aki fél egyáltalán bemenni oda. hacsak altatásban nem végzik esetleg.


Tisztelettel - az első válaszoló a balfék a rohadó fogú.

2010. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!