Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » KIszedték egy fogam, és most...

KIszedték egy fogam, és most egy nagy fekete lyuk van a helyén. MIt tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hátsó fogamról van szó, és nem varrták össze, mivel egy tejfogat szedtek ki, ami be volt ékelődve és nem tudott kinőni helyette a maradandó. De most ott egy fekete (!!) gennyedző lyuk a számban ami fáj és minden kaja belemegy. Mit tegyek?
2011. okt. 23. 20:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
A
2011. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mikor vették ki a fogad?

Az nem "fekete lyuk" ott :) hanem egy alvadt vérből képződött vérdugó, amiből majd a csont regenerálódik - ezért nem szabad piszkálni. Csak óvatosan öblíteni, mosni a beleragadt ételmaradékok miatt, hogy ne fertőződjön el.

Hogy érted, hogy gennyes?

2011. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Az a fekete lyuk az alavadt vér,ami majd idővel onnan "leválik onnan"
2011. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Az a fekete lyuk az alvadt vér,ami majd idővel onnan "leválik onnan"
2011. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Nekem egy fogamat húzták ki eddig, 2003-ban, de élénken él sajnos az emlékezetemben.

Én is nézegettem mi az a fekete, miért gennyes.Elkezdte piszkálni, öblögetni.Estére bedagadtam, de valami leírhatatlanul, két nap múlva már műtöttek mert nem kaptam levegőt, és szó szerint tele voltam gennyel.Vérmérgezést kaptam.1 hét intenzív osztály is volt.Nem tudták megmondani, hogy hogyan történt, pedig maszek klinikán is huzattam ki.Úgyhogy:NE PISZKÁLD!!!!.Ha megdagad AZONNAL menj vissza az orvoshoz.

2011. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ok, köszi a tanácsot. Egy nagyon picit megdagadt, aggódnom kéne? Mások azt mondják ha nem mondom nem feltűnő egyébként
2011. okt. 23. 22:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod...

Tényleg a vérdugót látod, a fehér vmi pedig nem genny, hanem a "var", mert a szájban ugye az fehér színű.

2011. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
jajj köszi szépen most megnyugodtam! :D
2011. okt. 24. 00:29
 9/12 anonim válasza:

Már nem lesz gond, mert nekem még aznap megdagadt nagyon, mikor kihúzták.

1-2 hét és teljesen rendbe jön, csak tényleg ne piszkáld és óvatosan öblögess.

Egyébként a szájsebészeten nekem Betadine oldattal kellett öblögetnem.

Lehet venni a gyógyszertárba is, az a legjobb.

Langyos vízbe teszel annyit, hogy jó sötét színe legyen és este és reggel óvatosan öblögetsz vele.Nem túl kellemes, de elöli a bacikat:)

2011. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérj rá valami antibiotikumot

(a gyulladásra)

2014. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!