Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vannak itt olyanok, akiket...

Vannak itt olyanok, akiket úgy neveltek fel a szülei, hogy a fogmosás "nem fontos"? Ti hogy éltek most?

Figyelt kérdés
Nekem teljesen tönkre ment az életem.

2022. márc. 12. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Kihullanak az ember fogai azt cső. Nekem nincs pl párkapcsolatom, és nem is lesz. Így egyedül nem zavarnak ha kiesnek a fogaim. Enni meg tudok, a többi meg nem számít :)
2022. márc. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Milyen vonzó is tud lenni egy jó büdös szájszagú kolléga vagy utastárs...
2022. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első.. Te ebből akkor semmit se tanultál.
2022. márc. 12. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Az én szüleimnek 20 éves korukra már alul-felül teljes körhídjaik lettek, és állításuk szerint a genetika miatt szuvasodtak az én és a testvérem fogai is. És nem a napi 1 fogmosástól és a fogköztisztítás teljes hiányától. Ugyan vittek minket fogorvoshoz, de az első alkalommal már fájdalommal mentem és a kezelés is fájt. Utána a többi fogam kezelésénél már annyira féltem hogy sokszor be se ültem a székbe.

Azóta megtanultam rendesen reggel-este fogat mosni, megismerkedtem a fogselyemmel és a fogköztisztító kefével, sőt fogászati asszisztens lettem és egy darab szuvas fogam sincs azóta, még a fogkövem is csak nagyon minimális (amit évente leszedetek).

2022. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6%
Miért? Mit kellett volna tanulni? Az ember felnő, megöregszik, és meghal. A test öregedésével gyengébbek lesznek a csontok, kihullanak az ember fogai stb. Ez a természet rendje. A különbség talán annyi hogy aki mossa a fogait, annál 10 évvel később kezdenek kihullani. A fogorvos meg drága, és ijesztő is, szóval pl én csak végszükség esetén megyek el (pl húzatni) tehát a végeredmény ígyis-úgyis ugyanaz lesz. Persze van akinek számít a külcsín, de nekem már nem, mivel nem lesz több párkapcsolatom.
2022. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
5-ös! Látszik, hogy sem töri, sem biosz órán nem figyeltél. Egyrészről a fogszuvasodás a mezőgazdasági forradalommal egy időben vált népbetegséggé, tehát a táplálkozási szokásaink komoly szerepet játszanak a fogazati állapotban. Másrészről nem tudom feltűnt-e, de az átlag életkor már nem 30 év, mint az ôskorban, hanem 75. Vagyis szuvasodás szempontjából rossz táplálkozási szokások mellett még tovább is kellene megőrizni a fogainkat. Ebben segítene a jó szájhigiénia. Abban az országban pedig, ahol van egy igen bőkezű tb alapú fogászati csomag, ott nem kellene vekengeni, hogy drága a fogorvos. Egy fogkövet még a legnagyobb kontár is leszed, akinek meg az annyira fájdalmas, annak a szürkeállományával vannak bajai. Ugyanúgy egy ellenőrzésre is bárhova el lehet menni. Ijesztő? Miért, mit vársz, mi fog történni egy orvosi rendelőben? Mert mikor felszakadt valaggal fekszel a szülőszobán, az jobb? Vagy a műtőasztalon perforált vakbéllel? Akkor semmilyen betegség miatt ne járjunk orvoshoz, mert az élet rendje az is, hogy megbetegszünk, esetleg bele is halunk? A fogazat egy picit többről szól, mint a külcsínről. Jó hogy nem ott tartunk mindjárt, hogy a túrós, herpeszes fütyire, meg a tripperes puncusra se húzza senki a száját, mit zavarja, hogy hogy néz ki, a lélek a fontos…
2022. márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!