Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Töltöttem fel képeket a...

Töltöttem fel képeket a fogaimról, tudnátok kicsit segíteni nekem ebben, hogy mit lehet csinálni a koronák állásával, illetve ti hogy látjátok, milyenek a koronák?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok. Az első 4 fogamra koronát kellett csináltatni, cirkóniumot választottam, azonban a feltétel után olyan fura volt, nagyon vastagnak éreztem és más volt a fogaim illeszkedése. Úgy érzem, hogy a felső fogaim kijjebb vannak mint előtte. Szóltam a doktornőnek, ő azt mondta hogy ezt szokni kell, meg hogy azért csinálták ilyenre a koronákat, mert így férnek el a számban. Mostmár eltelt 2-3 hónap a beragasztás óta, de én szerintem ezt az életbe nem fogom tudni megszokni. Egyszerűen az alsó fogsorom annyira beesik a felső alá, nekem előtte sose volt ilyen a fogaim illeszkedése. Utánanéztem és úgy látom, hogy túlharapás lehet a probléma neve, azonban nem vagyok benne biztos. Ebben kérném a segítségeteket, amit előre is hálásan köszönök.


Itt lesznek a képek:

[link]

[link]



2022. márc. 15. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Homályosak a képek,alig látszik valami.
2022. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keress fel egy másik fogorvost!
2022. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A fog állása szerintem simán látszik. Az a lényeg.
2022. márc. 15. 21:51
 4/8 A kérdező kommentje:
És mit tud egy másik fogorvos csinálni? A mostani orvosnál van rá garancia, nem neki kellene valamit inkább csinálni?
2022. márc. 15. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Hanyszor teszed meg fel ezt a kerdest?
2022. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről már az előző kérdésednél is többen jelezték, hogy homályos a kép. Ha segítséget kérsz, tisztelj meg minket annyira, hogy nem a kaputelefonnal készült valamit rakod fel, mikor szinte mindenkinek ott lapul a legújabb iPhone a zsebében.

Másrészről, ha tényleg annyira utánanéztél, akkor tudhatnád, hogy fizikai képtelenség, hogy a fogorvos okozta ezt az anomáliát a szádban, mivel a koronák a meglévő fogaidra kerültek rá, bármilyen fogszabályzási anomália sima koronákkal csak nagyon minimálisan korrigálható és az is annak az árán, hogy valahol vastagabb, máshol vékonyabb lesz a porcelán. Magyarul a nagyobb mértékű előreharapás előtte is ott volt, nem ez a probléma. Olyan soha nem lesz, mint az eddigi fogaid. Teljesen lemásolni őket nagyjából akkor lehet, ha a még lecsiszolatlan fogaidról vesznek ún. tanulmányi lenyomatot és a technikus arról mintázza meg a leendő koronákat. Ez ugye csak akkor lehetséges, ha a korona indikációja az, hogy már agyontömött fogaid vannak, amivel hosszútávon nem lehet kalkulálni, de maguk a tömések amúgy jók. Bármilyen más esetben azt imitálni, ami eredetileg valamikor volt nyilván lehetetlen, de teszem hozzá, amúgy is kicsit irreális elvárás, mivel emberek dolgoznak a fogaidon, legalább 4 (fogorvos, asszisztens meg legalább 2 ember a technikán), az ember pedig nem képes század milli pontossággal dolgozni. Amit te problémának érzel, az makroszkóposan gyakran nem is érzékelhető, csak mivel a szájüreg nagyon érzékeny, ezért a legapróbb változás is feltűnik, ami pedig szabad szemmel amúgy nem látható. Nem tudom, te mit gondoltál, hogy mit kellene csinálnia az orvosnak, a homályos kép alapján, ami látszik, azzal semmi gond nincsen. De teljesen mindegy is, mert szubjektív érzésekkel senki nem tud mit kezdeni. Igaza van az orvosnak, ezt meg kell szokd. Olyan soha nem lesz már, mint amilyeneket kaptál a természettől. Ha a fogaid hosszúságával van problémád, akkor azt ott kellett volna jelezned a ragasztásnál. Itt is érvényes, hogy pénztártól való távozás után nincs reklamáció. A garancia nem terjed ki arra, hogy SZERINTED valami nem stimmel, mert nem erre gondoltál. A garancia adott időintervallumon belül, minden szabály betartása mellett a korona eltörésére, a ragasztó elengedésére érvényes.

2022. márc. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

“ És mit tud egy másik fogorvos csinálni?”

Megnyugtat és nem ezen fogsz pörögni

2022. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
lehet szabályoztatni kellett volna őket, vagy megbékülni velük, ezt osztotta az élet.
2022. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!