Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha tömték a fogamat, és...

Ha tömték a fogamat, és folyamatosan fáj, majd kiderül hogy gyökérkezelés kell, akkor az az orvos hibája is részben, hogy nem vette észre?

Figyelt kérdés

Majd 30ezret fizettem egy tömésért, folyamatos faj már hetek óta, állítólag gyökérkezelni kéne, ami lesz vagy 40-50 ezer ft.


Tehát kidobtam 30at így az ablakon, nem röntgenezte meg a fogorvos előtte, se utána, csak betömte.


Ilyenkor szokott lenni valami beszámítás/jóváírás, vagy ugyan úgy ki kell fizetni a kezelés árát?



2022. márc. 18. 14:13
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Egy másik kezelés miatt (másik orvosnál) elkellett mennem panoráma röntgenre, azt feltöltöm ide, bekarikázva a három fogat, amik fájnak.


[link]

2022. márc. 18. 14:24
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

A fogorvos hozott anyagból dolgozik, vagyis nincs befolyása rá, hogy milyen mélyre jut a szuvasodás. És mint minden beavatkozásnak, a tömésnek is megvan a maga kockázata. Főleg egy mély szuvasodásnál, ahol csak egy vékony dentinréteg választja el az üreg alját a pulpától (fogbél). Ilyen esetben a pulpa már alapból is egy enyhe gyulladásban van (akár panasz mentesen is), a fúrás pedig csak még jobban irritálja. A tömés után ilyenkor gyakori, hogy napokig érzékeny a fog, a legtöbb esetben viszont magától megnyugszik. Az azonnali gyökérkezelést azért is jó elkerülni, mert ezzel egy nagyobb beavatkozásnak tesszük ki az amúgy jó eséllyel menthető fogat, aminek több kockázata és rövidebb élettartama is van (törékennyé válik a fog), mint egy sima tömésnek.

Friss tömés után egyébként a magasság is okozhat kisebb panaszokat (ráharapásra, rágásnál érzékeny akár az antagonista fog is), ezt pár pillanat alatt lehet korrigálni. A korrekt magasságot a fogorvos nem látja és nem is érzékeli. Ha túl magas, azt csak a páciens érzi. A kék papírka ugyan ad egy segítséget a fogorvosnak, de azt tudni kell, hogy a normál érintkezést is ugyanúgy festi be, ezért nem lehet csak rá hagyatkozni.

A belinkelt röntgen vagy túlexponált lett vagy a szkenneléstől besötétedett, ezért túl sok mindent nem lehet értelmezni rajta. Egyedül az egyértelmű, hogy az alsónál valóban nagyon mély az a tömés.

2022. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Kb 6 hete tomte oket. Javult a helyzet azert 6 het alatt, de kemeny kajanal faj elegge. Azt javasolta a fogorvos, hogy ragozzak sokat, meg eroltessem a ragast, ha nem mulik 2 honap mulva, akkor menjek vissza (meg 2 het van hatra).


Erzekeny fogakra valo fogkrem szerinted segithet?

2022. márc. 18. 17:35
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak rágásnál fáj és nem melegre vagy éjszaka magától, akkor inkább csak magas lett a tömés. Hívd fel és mondd azt neki, hogy túl magasnak érzed, vegyen le belőle.

Ha tényleg csak a magasság a probléma, akkor az érzékenységre való fogkrémek nem igazán működnének. (#2 voltam)

2022. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Amikor csinalta, es kellett probAlni, azt mondta hogy meg alacsony is inkabb, mintsem magas.


OlYan nincs, hogy ejszaka felkeljek miatta vagy nagyon fajna magatol, meha minimalisan erzem ha a nyelvemmel talogatom, hogy kicsit luktet.

Meg ha kapargatom a kormommel az alsot, ugy erzekeny.


Jovoheten felhivom, hogy nezze mag meg oket, lelkileg felkeszulok a legrosszabbra

2022. márc. 18. 20:09
 6/27 anonim ***** válasza:
48%

azt a fogorvost kerüld, vagy menj vissza, és kérd, hogy javítsa ki amit elmulasztott.


Minden pénzbe kerül, de azért hibátlan munkát várunk.

2022. márc. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan így jártam. 2 hónapja volt tömés. Készült röntgen is.


Semmi gyulladást nem látott rajta.


Meg is kocogtatta, hideget fújt ra.


Nos, most fáj a fogam. Hidegnel majd bef***osok... Keményre rettegek harapni ugyanúgy.


Luxus helyen tomtek pedig, szajsebesz implantologus szakorvos.


Elkeserito...

2022. márc. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
49%

Egyébként nem értem... Laikus vagyok, de én sem láttam hogy rtgn bármi gyulladt lenne. Erre ugyanolyan maradt inkább rosszabb


Miért?

2022. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

#8: most írjam le még egyszer?

"A fogorvos hozott anyagból dolgozik, vagyis nincs befolyása rá, hogy milyen mélyre jut a szuvasodás. És mint minden beavatkozásnak, a tömésnek is megvan a maga kockázata. Főleg egy mély szuvasodásnál, ahol csak egy vékony dentinréteg választja el az üreg alját a pulpától (fogbél). Ilyen esetben a pulpa már alapból is egy enyhe gyulladásban van (akár panasz mentesen is), a fúrás pedig csak még jobban irritálja. A tömés után ilyenkor gyakori, hogy napokig érzékeny a fog, a legtöbb esetben viszont magától megnyugszik. Az azonnali gyökérkezelést azért is jó elkerülni, mert ezzel egy nagyobb beavatkozásnak tesszük ki az amúgy jó eséllyel menthető fogat, aminek több kockázata és rövidebb élettartama is van (törékennyé válik a fog), mint egy sima tömésnek.


Friss tömés után egyébként a magasság is okozhat kisebb panaszokat (ráharapásra, rágásnál érzékeny akár az antagonista fog is), ezt pár pillanat alatt lehet korrigálni. A korrekt magasságot a fogorvos nem látja és nem is érzékeli. Ha túl magas, azt csak a páciens érzi. A kék papírka ugyan ad egy segítséget a fogorvosnak, de azt tudni kell, hogy a normál érintkezést is ugyanúgy festi be, ezért nem lehet csak rá hagyatkozni."

Melyik részét nem lehetett érteni?

2022. márc. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem magas a tömés.
2022. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!