Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha tömték a fogamat, és...

Ha tömték a fogamat, és folyamatosan fáj, majd kiderül hogy gyökérkezelés kell, akkor az az orvos hibája is részben, hogy nem vette észre?

Figyelt kérdés

Majd 30ezret fizettem egy tömésért, folyamatos faj már hetek óta, állítólag gyökérkezelni kéne, ami lesz vagy 40-50 ezer ft.


Tehát kidobtam 30at így az ablakon, nem röntgenezte meg a fogorvos előtte, se utána, csak betömte.


Ilyenkor szokott lenni valami beszámítás/jóváírás, vagy ugyan úgy ki kell fizetni a kezelés árát?



2022. márc. 18. 14:13
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
enyémet se érzem magasnak, a kérdés kiírása óta javult a helyzet azért, de még mindig fáj valamennyire, ha nagyon keményet rágok(pl rágógumi keményállapoban, magvak.
2022. márc. 27. 07:28
 12/27 anonim ***** válasza:

Hát ez gáz.


Akkor nem vagyok egyedül.


Én nem fogok így maradni, mert ez nem normális dolog. Attól rettegek már mióta hogy nehogy keményre harapjak.


Gyanus is volt ez nekem, de itt gyikon is írták, mikor feltettem egy kérdést ezzel kapcs. h elég a tömés meg jol csinálta az orvos stb.


Most őszintén, egy fog ami hidegre megőrül, keményre nem lehet harapni vele, nehogymar egy sima töméscsere megold ilyen gondokat...

2022. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
esetleg próbáltál sensodyne vagy hasonló érzékeny fogakra való fogrémet használni?
2022. márc. 27. 12:34
 14/27 anonim ***** válasza:

Persze.


Halottnak a csók...

2022. márc. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Adj még neki egy kis időt, én is ezt csinálom, 30ezer volt majdnem / tömés. Gyökérkezelés meg lenne vagy 60/ fog.
2022. márc. 27. 12:47
 16/27 anonim ***** válasza:

Hát 2 hónapot adtam neki...


A tömés árát én már elkároltam rég. Nem tudok mit csinálni. Egyszerűen itthon ez van, vagy mész SZTK-s fogorvoshoz, amit inkább nem jellemeznék, mert kitiltanának az oldalról valószínűleg, vagy mész magánhoz, aztán elfogadod, hogy vagyonokat hagysz ott...


Jó orvosról van szó, szóval ez még belefér (neccesen) abba a tűréshatárba, hogy nem az ő foga, nem ő érez vele, nem tudja pontosan milyen tünet, milyen erősen, hogyan jelentkezik, hiába próbálom körülírni neki a legpontosabban.


De ha legközelebb visszamegyek, akkor vagy gyökérkezelés vagy kihúzatom a f**ba. Vagy ott hagyom. Ezek az opciók. Sima tömés ilyen jellegű problémákat nem old meg, már ott a székbe kételyem volt...


A lényeg, hogy szüntesse meg a problémát, mert nem tudom mióta ezzel élek, és marhára elegem van már belőle.

2022. márc. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

De amúgy mind a három fáj neked és gyökérkezelni kéne őket? Az eléggé szívás, mivel látom a képen a hátsó nagy fogakról van szó. Fájdalomcsillapítót is szedsz rá?


Nekem a bal felső kisörlő szórakozik. Már áttértem a jobb oldali evésre, de ott meg hiányzik az egyik nagyörlő, és nem olyan a rágás.


Nagyon laikusként nekem a következő a tippem: A tömés már mély mindkettőnknél és rágásnál nyomja/irritálja a fogbelet... Legalábbis az alsó fogadnál szerintem ez a gond.


Lehet egy nagy marhaság, amit mondtam, de a fogorvosnak sem volt igaza, mivel egy apró szuvasodást takarított el "2 fog között", és azt gondolta problémaforrásnak. Gyulladásról sem volt szó, mivel nálam készült RTG előtte.


Semmi közöm a fogászathoz, de szerintem az én megállapításom eléggé helytálló lehet...

2022. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
már csak ez egyiknél érzem jobban, hogy fáj, de mérséklődött az is a kérdés kiírása óta. Még adok neki 1 hónapot max.
2022. márc. 27. 14:40
 19/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi a helyzet a fogaddal?


Nos, az enyémet már gyokerkezelik :D

2022. ápr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Szia, múlthét pénteken visszamentem, megnézte, kicsit alakított a felszínén, azt mondta, hogy ha 1 hónap múlva fáj még menjek vissza.


Ázt mondta még, hogy normális, ha fáj, van akinek 1 nap alatt elmúlik, van akinek 1 hét, van akinek hónapok, mert ahogy változik a rágófelszín, úgy kell az idegrendszernek adaptálódni hozzá, vagy valami ilyesmi.. :D



És milyen a gyökérkezelés folyamata?

2022. ápr. 12. 07:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!