Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon veszélyes az amalgám...

Nagyon veszélyes az amalgám tömés?

Figyelt kérdés
Olvastam lentebb sok kérdést és választ ezzel kapcsolatban, de a legtöbb nem igaz. Mint hogy tiltott az amalgám...nekem az egyik hátsó fogamat fogják holnap amalgámmal tömni mert sajnos most nincs pénzem fehérre. Később (remélem fél éven belül) kicseréltetem persze. Mennyire veszélyes, és mit okozhat? Kérem, csak az válaszoljon, aki jártas a témában. Köszönöm
2010. szept. 13. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

A higanyt, meg a rezet szeretik emlegetni, hogy kioldódik belőle, ami stimmel is, csak éppen kevesebb, mint ami normál táplálkozással is be szokott jutni. Utóbbit tényt már szeretik elhallgatni.

Arról nem is beszélve, hogy - a beteghez képest - a fogorvos mekkora mennyiségű higannyal találkozik, még sincs gond belőle.

2010. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sűrűn hallani, hogy aftát, fej és egyéb fájást okoz...meg rákot...erre lettem volna kíváncsi
2010. szept. 13. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem veszélyes, de nem is előnyös mert az egészséges fogszövetből többet kell eltávolítani és kevésbé esztétikus. Az SZTK-ban a fehér tömés is ingyenes, úgyhogy nem értem ezt a pénz problémát.
2010. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nagy a szuvasodás, akkor hátsó fogakba inkább az amalgámot ajánlják, mert sokkal jobban "zár", mint a fehér kompozit.

A fehér tömés pedig csak akkor ingyenes az SZTK-ban, ha már nem dolgoznak amalgámmal. De néhány helyen még dolgoznak (és ott csak a frontfogakba ingyenes a fehér).

De ha előreláthatólag fél éven belül kicseréltetnéd fehérre, akkor inkább ne tömesd be most amalgámmal. Ha kicsi a szuvasodás, akkor az a fél év nem oszt, nem szoroz, viszont ha betömeted most és fél év múlva kicserélteted, akkor meg lesz bolygatva a fog, fél év múlva ismét el kell venni a fogból egészséges foganyagot, ami nem jó...nehogy a végén gyökérkezelés legyen belőle.


Ha nagy a szuvasodás, akkor hagyd, hogy betömjék amalgámmal, ne bolygasd fél év múlva, hátul úgysem látja senki, pláne ha felső fogról van szó. Vagy kérj kölcsön valakitől, ha mindenképp fehéret szeretnél..

2010. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de épp egy gyökérkezelt fogról van szó. Amúgy a doktornő is azt mondta legutóbb, hogy maradhat az amalgám, mert sokkal tartósabb...és most van valami új fajta tömés (nem tudom a nevét, elfelejtettem), ami ugyan 25000ft, de 15 évig nem lesz baja...
2010. szept. 16. 21:55
 6/7 gömbbagoly válasza:
A fehér tömés egy nagy szar, nekem minden esetben kiesett pár napon belül, puha kiflit próbáltam enni. És mivel amalgámot már nem vállalnak, ezért nem tudok normálisan enni!
2016. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor inkább a fogorvosod a szar.
2016. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!