Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám tömés még használnak...

Amalgám tömés még használnak ilyet? Úgy tudtam betiltották! Még sem ártalmas?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nincs betiltva, ez tévhit. csak nem használják.
2011. nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint használják, mármint ma nekem ezzel tömték be a fogam!:(

Meg is lepődtem mer jó ideje kb.13é nem hallottam erről, és eddig mindig fehér tömést kaptam!

2011. nov. 9. 21:18
 3/16 anonim ***** válasza:
sztk doki volt? azok szeretnek ilyenen spórolni, rágófogat ja szoktak azzal, mert úgyse látszik, meg olcsó. nekem a rágófogaimat is fehértöméssel csinálta a magándoki, és még gyökértömőt is bélelt alulra. mondjuk 6-8 ezer per fog jó hogy azzal csinálja :D
2011. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Meglátszik eddig magánhoz jártam, így vissza gondolva..És most "fanyalodtam" sztk-sra..:((

Mikor bejött a fehér tömés az addigi amalgámot eltávolították.

Sztk fehér tömés mennyi lenne? Esetleg nm tudná vki? Ha nm pontosan, de kb.ra az is jó.

2011. nov. 9. 22:03
 5/16 anonim ***** válasza:

Mi meg a regi amalgam tomeseinket is kicsereltettuk feherre (amit meg gyerekkorunkban kaptunk).

Nagyon sok cikket olvastam, hogy milyen mergezo es karos.

Kerdem en, inkabb higgyuk azt, hogy nem karos es kesobb legyen valami bajunk belole, vagy higgyuk, hogy karos es elkeruljuk es ha kiderul, hogy megsem karos, akkor sem tortenik semmi. Nem tudom ertheto-e a logika. En mindenkit csak lebeszelek az amalgamrol.

Sajnos nem tudom sztk-ban mennyi a feher, de a sajat egeszsegemen nem szoktam sporolni. Raadasul a tomes eltart jo nehany evig es ha leosztod az arat annyi evre ameddig kitart a tomes, mar nem is olyan draga!

2011. nov. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem tiltották be, még mindig használják, de csak rágófogaknál, mivel sokkal tartósabb, mint a fehér tömés, amit néhány évente ki kell cserélni. Nem feltétlenül az olcsósága miatt rakott be ilyet az orvos, hanem azért is lehet, mert a rágófogaknak sokkal több terhelést kell kibírniuk.

Az én fogorvosom kb 20 évvel ezelőtt rakott be nekem amalgám töméseket, azóta a magánorvosom is ő lett és amikor megkérdeztem, hogy nem lehetne-e kicserélni őket, azt mondta, hogy inkább nem bolygatná meg, mivel ha kicseréli és újra fúrja a fogat, akkor az tovább roncsolódik és a fehér tömés nem lesz olyan tartós. Megjegyzem két fogam is teljesen újra van építve, szóval tényleg sokat kell kibírnia a tömőanyagnak.

Neki érdeke lett volna, ha kicseréltetem fehérre mégis azt javasolta, hogy maradjanak a régiek.

2011. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Háp akkor nekem sajnos kicserélték mikor bejött a tudatba fehér tömés és sajnos hátul már bal o. nincs is fogam, akkor ennek köszönhető?? faszaaa..:(
2011. nov. 10. 10:09
 8/16 A kérdező kommentje:
*bal o. alul és csak az 5ösig van. Pontosabban!
2011. nov. 10. 10:10
 9/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen.
2011. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Jobb felül 5öst is hagyjam amalgámmal tömni akkor? Doki szerint kicsi még, de látszik, h lyukas lesz..
2011. nov. 10. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!