Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan tudhatom, hogy kell e...

Honnan tudhatom, hogy kell e áttömni? Vagy a fogorvos honnan?

Figyelt kérdés

Napi szinten párszor beleállt az egyik első fogamba, pontosabban ma van ennek 3. napja, hogy történik. Fáj intenzíven 10-15 percet, aztán csillapodik, jobb lesz. Majd pedig megint fáj és aztán szépen csillapodik. Amikor fáj, elég rossz. Maga a fog eléggé elvékonyodott a mellette való ugyancsak tömött foghoz képest. Januárban voltam amúgy, áprilisban mennék újra kontrollra, szóval nem arról van szó, hogy kerülgetem a fogorvost.


Honnan tudhatom, hogy át kell tömni? Röntgent nem fog csinálni, mert terhes vagyok. Látszik, hogy sérült valahol a tömés ilyenkor? Elég nagy tömés van benne, nem szívesen tömetném most, de ha muszáj.


2022. márc. 25. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoskodásból, de neked betegként nem feladatod, hogy tudd. Neked az a feladatod, hogy a panaszaidat jól el tudd mondani.


A fogorvos meg azért járt 5 évig egyetemre, hogy kitalálja, hogy mit lehet csinálni.

2022. márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Igen, igazad van. Csak azért jutott az eszembe a kérdés, mert tudom, hogy neki nem tetszik a jelenlegi helyzet, ő már hidat rakna. Ő is látja szerintem, hogy el van vékonyodva, mégsem mondja, hogy hallod, át kellene tömni, pedig mindig mindent mond, túl sokszor is. Valószínűleg neki más tervei vannak, de én egyelőre nem akarok, főleg nem hidat.
2022. márc. 25. 09:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te mit akarsz, és a fogadnak mi lenne a legjobb a minél hosszabb távú megtartás érdekében, nem biztos, hogy ugyanaz.

Gondolj bele, hogy van egy elvékonyodott, agyon tömött fog, amin tömést kéne cserélni. Annyira kis fogfelszín marad, hogy a tömésnek nincs mihez kötnie. Ha újra tömik, az lesz a vége, hogy kiesik/letörik. Ha letörik, törhet ínyszint alá, amit felépíteni már nem lehet, marad a fogeltávolítás, majd híd, ha pótolni akarod.

Vagy hallgatsz az orvosodra, akinek az a dolga/munkája, hogy megítélje, milyen megoldás a legjobb az adott helyzetben.

Terhesség amúgy nem számít. Tömést és pótlást is lehet csinálni, érzéstelenítést is kaphatsz.

Pótlás előtt érdemes egy röntgent készíteni, hogy az adott foggal minden rendben, nincs gyulladás a gyökércsúcson. Egyedül emiatt érdemes megvárni a szülést, de a panaszt mindenképpen kezelni kell.

2022. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!