Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mélyharapást fogorvosnak...

Mélyharapást fogorvosnak illene észrevennie és szólnia?

Figyelt kérdés

Pár éve szembesültem azzal, hogy nem szabályos, hogy a felső fogsorom csukott állapotban az alsó elé kerül, addig ezt normálisnak gondoltam. Addigra már számtalan fogorvosi kezelésen voltam túl, többek közt korona miatti mintavételeken még gyerekkoromban. Egyetlen fogorvos sem említette, hogy ez nincs rendben, és esetleg kezelhető. Mivel nem ismertem, a nevét sem tudtam.

Az lenne a kérdésem, hogy ezért (hogy nem derült ki) magamat hibáztathatom, vagy a fogorvosokat, vagy kit?



2022. márc. 23. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Illene neki észrevenni.
2022. márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, milyen mértékű a dolog. Ha normálisnak gondoltad, ergo nem okozott panaszt soha, akkor gyaníthatóan nem olyan súlyos, amivel foglalkoznia kellett volna az orvosnak.
2022. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a szabályos, ha a felső metszők kb. 2 mm-rel az alsók elé harapnak és kb 2 mm-rel fedik az alsókat.


[link]


De ha gyerekkorodban koronák készültek, akkor feltételezem a fogászati szempontból a legkisebb problémád is nagyobb volt a fogszabinál.

Egyébként osztom azt, amit 2-es írt, hogy attól függ, hogy milyen mértékű is az a mélyharapás.

2022. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem is nagyjából ilyen, úgyhogy megnyugodtam :)
2022. márc. 23. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!