Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Új hídat kell csináltatnom...

Új hídat kell csináltatnom ebben az esetben, vagy menthető lehet a jelenlegi? (Elengedte a végleges ragasztó egyik oldalt.)

Figyelt kérdés

Rágás és harapás közben feszül a híd, érzem, hogy másabb a terhelés és ha összezárom a fogsorom, olyan mintha nyálbuborékok jönnének ki alóla. Szóval biztos, hogy nem fogja már a ragasztó azt a fogam, de csak ezt az egyet, a többinél stabil ugyan úgy, mint korábban.

A kérdesem az, hogy le tudja sértetlenül venni a hídat az orvos és újra feltenni, vagy csak vágni lehet amiatt, hogy csak 1 fogat engedett el a ragasztó? (Nincs még 3 éve se fent a híd, nagyon nem szeretnék és tudnék most megint százezreket erre költeni.)



2022. márc. 25. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy le tudja venni sértetlenül.
2022. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha csak az egyik fognál engedett el, akkor le kell vágni. Meg lehet próbálni leütni, de ha a többi fogadon tart a cement, akkor a híd leplezése fog lepattogni. Mennyi garanciát biztosít rá a fogorvos, aki készítette? Mondjuk ezek általában csak akkor érvényesek, ha évente jártál kontrollra.

Viszont a csere nagyon fontos, mert így most a fogad alá fog szuvasodni.

2022. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

2 év garancia volt rá, de ezt fél évvel túl léptem már, úgyhogy sajnos ez nem játszik.


Akkor nagy reményeket nem is fűzök a dologhoz.

Köszi a válaszokat!

2022. márc. 25. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
azért ez is komoly, hogy 2.5 évet nem bírt ki.. ha egyszer hozzányúlnak olyan érzésem van, hogy egy örökké tartó üzlet lesz ez a fogorvosnak
2022. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Azért tényleg durva, pedig még vigyáztam is rá (alap a napi 2 fogmosás, szájvíz, az esti mosásnál fogselyem, meg arra is figyelek, hogy mindig teljen el fél óra az étkezések után, ne egyből mossak fogat), meg nem is egy lepukkant zugorvossal csináltattam, nem feszegettem/piszkálgattam, aztán most meg lehet megint egy vagyont kell elköltenem rá.


Egyébként gyanús az egész dolog, mert mikor még csak ideiglenes ragasztóval volt felhelyezve, akkor is volt ilyen gondom, szintén ezzel a foggal. Kezdek arra gondolni, hogy most vagy a fogam(im) csiszolását cseszte el a fogorvos, vagy a technikus a hidat, de valami nem stimmelhet.

2022. márc. 25. 16:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Nem a csiszolással van a baj. Olyankor szokott ez előfordulni, ha nem megfelelő a terhelés a hídon, pl kevés a pillérfog ami tartja, túl nagy távolságot kell átívelni hídtagokkal pillér nélkül, vagy lengő tagot raknak a végére kevés pillérfoggal.
2022. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Azért ezt az orvos is közölhette volna velem még akkor, hogy ne éljem bele magam így túlzottan a dologba, mert nem lesz tartós ebben a formában.

Köszi a válaszod, hasznos volt!

2022. márc. 25. 21:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mi lett, kíváncsi vagyok, hogy fogja mosni kezeit a fogorvos.
2022. márc. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!