Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnénk venni egy új...

Szeretnénk venni egy új kombinált gáztűzhelyet a jelenlegi helyett. Hagyományos fa nyílászáróink vannak, közvetlenül a konyhára nyílik a bejárati ajtó is. Muszáj lenne szagelszívót és szellőztetőt csináltatnunk, ha vennénk egy új gáztűzhelyet?

Figyelt kérdés

2015. okt. 20. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

na akkor tisztázzuk, kombinált, vagy gáztűzhely?

a gáztűzhely alul-felül gáz.

nekem ilyen van.

nálam is faablakok vannak.

nincs szagelszívóm, ezért a zsíros ételek az egész házban érződnek.

de mi köze ennek ahhoz, hogy milyen a tűzhely?

a forró olaj szaga így is-úgy is bejárja a házat.

vagy a gázra gondolsz? mert gázszag nem érzik.

2015. okt. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Csak akkor kellene, ha kicseréltetnétek a nyílászárókat is korszerű, majdnem tökéletesen szigeteltekre.
2015. okt. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem kombinált van, a műanyag nyílászárómon rés van, de bukóra nyitott ablaknál használom. ha tud szellőzni a lakásod, nem kell
2015. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem kombim van,fölötte elszívó,a csöve a padlásra vezetve...és ami elvileg tilos,a helyiségben cserépkályha üzemel,-ímmár negyed évszázada. Hagyományos fa ablak,és ajtók vannak,nekem is az udvarra nyílik a konyhám. Ha ésszel csinálja az ember,akkor nincs gond,bár ehhez az(is)kell,hogy vizsgázott tüzelés~technikus vagyok.

Ha nem akarsz tiszta penész konyhát,kell az elszívó,hisz a keletkezett meleg gőz,-és főleg télen-ajtónyitásra beszóduló hideg levegő miatt egy nagyobb főzésnél szinte folyni fog a faladon a víz.

2015. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert 3 gázszerelőt kérdeztünk meg eddig, de egyik sem akarja bekötni...nem mondják egyértelműen, hogy kéne szellőző és elszívó (nálunk nem is lehetne, mert a konyhában van a kéményajtó is), de nem akarják vállalni a bekötést...
2015. okt. 29. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!