Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogköztisztításra melyik...

Fogköztisztításra melyik alkalmasabb: a fogselyem, azok a mini kefék, vagy a nyeles fogköztisztítók?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 5. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogköztisztító-gyártók azzal kampányolnak, hogy ha van alámenős rész, akkor a fogköztisztító. Ld. alábbi ábrák:


[link]


[link]

2022. ápr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyeles az gyerekeknek való inkább a hozzaszoktatas miatt, az a legkevésbé effektív.


A kefe es a selyem kozott sokszor eldonti a kérdést, hogy mennyire szűkek a fogkozok. sokaknak be sem fernek a legkisebb kefék sem, anélkül hogy sérülést okoznának, nekik ily módon a fogselyem lesz a megfelelő módszer.

2022. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, csak helyesen használd őket. Nekem a fogselyem vált be a legjobban, de azzal komoly sérüléseket lehet okozni, ha úgy fűrészeled vele az ínyedet, ahogy a filmekben szokás.
2022. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt használok.

Fogselyem és fog köz tisztító

2022. ápr. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
36%
A "legjobb" szerintem a szájzuhany (pl. Oral B Oxyjet). Környezetkímélő, kíméletes a fogínyhez, és maradéktalanul eltávolít minden apró lerakódást a fogközekből. Olyat is, amit semmivel nem érsz el amúgy. Nekem szinte állandóan begyulladt picit az ínyem az egyik helyen egy nagyon rossz fogköz miatt, de ezzel az is megszűnt teljesen.
2022. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
36%
Száj zuhany. A világon a legjobb találmány. Minden fogíny probléma megszűnik
2022. ápr. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van, ahol az egymás felé néző fogfelszínek homorúak, oda fogközkefe kell. Valahova nem fér be, oda fogselyem. Utóbbival végig szoktam menni, aztán fogközkefe a pár peoblémás fogközben.
2022. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogköztisztító kefe a legjobb, de drága, nem fér be mindenhova. A fogselyem is jó, a nyeles fogselymet sokan szapulják, pedig az is ezerszer jobb, mintha nem használnál fogselymet. Nálam mindig van egy kis tokban 4 darab, például utazáskor, autóban, munkahelyen, iskolában stb. azt használom. Otthon rendes fogselymet.


A szájzuhany nem jó, csak nagyon nyomják a gyártók a marketingjét, de valójában inkább az így alá nyomja be a lepedéket és nem távolítja el.


Ami kell a fogápoláshoz: fogkefe (ez a legfontosabb, ez krém nélkül is leviszi a lepedék 99%-át), fogkrém és fogselyem.

2022. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!