Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek van már tapasztalata,...

Akinek van már tapasztalata, mennyi egy fogszabályozás teljes költsége körülbelül, az elejétől a végéig? (alsó, felső fogsor) Illetve mennyi ideig kell viselni a fogszabályzót, milyen egyéb költségek merülhetnek még fel??

Figyelt kérdés
Sziasztok, felmerült a fogszabályzás lehetősége az én esetemben, ezért érdeklődöm az árak iránt, kérlek titeket olyan válaszoljon akinek már van tapasztalata ezen a téren. Köszönöm.

2022. ápr. 5. 19:38
 1/4 Foreverdaddysgirl101 válasza:
100%

Szia! Nekem kb 200K volt mindennel együtt! A felső fogszabim másfél évig volt fent,az alsó 10 hónapig.

Először csinálnak egy panoráma röntgent utána 2x kell számítani mintavételre(fogszabi előtt és után hogy meg tudják csinálni az éjszakai fogszabit). Nekem plusz pénzt kért el azért is hogy havonta állított rajta…Ja és 18 év alatt csináltattam.

2022. ápr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én már elmúltam 18, amikor megkaptam. Nekem 4 éve rakták fel a felsőt, 100.000 maga a készülék, havonta járni állítani, ami 5-10.000. Volt két műtétem is 50-50.000, de ez egyedi eset volt, mivel a két szemfogam az ínyem alatt volt és így kellett a fogszabályzóhoz rögzíteni.

1 éve rakta fel az alsót, ami 190.000, szintén havonta állítani 5-10.000. És még járnom kell minimum egy évet.

Egyéb költség lehet esetleg műtét, ami nagy kiadás, de kisebbek is lehetnek pl. rugó, nyúl felhelyezése, de ezek pár szár forintos tételek (nekem legalábbis annyi volt).

Valamint szerintem fontos, hogy legyen otthon viasz és fogköztisztító kefe. Ezek sem nagy kiadások, de a fogaidat mentehetik meg.

2022. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Fogszabályzás nem olcsó dolog, főleg, ha mindkét fogsorodat meg akarod csináltatni. De nem csak két féle ár van, rengeted tényezőtől függ az, hogy mennyit kér érte a fogszabályzó orvos. Kell-e kihúzni fogat? Befelé, vagy kifelé kell mozgatni a fogakat? Levétel után lesz e hátsó sín, vagy elég lesz az éjszakai? Ki az orvos? Ilyenek. Persze, ezeket nem tudod előre megmondani, mert feltételezem, hogy nem vagy szakember. De még a fogorvos sem látja mindig előre, hogy mennyi lesz pontosan, mert felmerülhetnek komplikációk. Az első árat nekünk azután mondta meg a doktor úr, hogy a panorámaröntgent megcsináltattuk, és azt kmielemezte, de végül több lett, mert húzáskor több érzéstelenítő kellett, meg egyszer leesett az egyik fogamról a cucc...
2022. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, ha 18 alatt vagy akkor kaphatsz rá támogatást, akkor “csak” 100.000 max 150.000ft. Mivel ott az állítás is ingyenes, csak maga a készülék töredékét kell fizetned. Viszont ha magán úton csinálod akkor akár 500.000-1.000.000ft is lehet. Tapasztalatból mondom.
2022. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!