Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Stressztől előfordul, hogy...

Stressztől előfordul, hogy egy letört csonkos kihúzàsra vàró fog elkezd fájni? Ki mit javasol éjjeli fogszorítàs/csikorgatás ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon stresszes életet élek, csalàd, tanulàs miatt, és van egy rossz fogam ami kihúzàsra vàr, de most a pihenésünk alatt elkezdett fájni vettem be rubofent, hatott is, de ahogy megmostam a fogam megint fàj.



Ahogy àgyba kerülök és lehunyom a szemem, akkor egyből elkezdem szorítani a fogam. Ahol vagyunk itt vannak magán fogorvosok és vàllalnak is ünnepnapi illetve hétvéfi kezelést, de sajnos nagyon dràga. Kedden megyünk haza és akkor tudok telefonàlni a dokinknak egy húzàsra, de nagyon félek tőle főleg h gennyzacskó is van rajta àllítólag ismerős szerint, meg mozog is picit.


2022. ápr. 16. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem stressztől, hanem az erjedő kajamaradéktól begyulladt..
2022. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Antibakteriàlis fogkrémet és 2 féle szàjvizet is hasznàlok, alapos vagyok fogmosàs terén. Főleg a beteg fogam körül jól kiöblítem szájvízzel 2 percig öblögetek.
2022. ápr. 16. 21:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs kiidegelve, az bizony begyullad.. Alapos fogmosás meg szájöblítő ide vagy oda.. Sérült a fogad.
2022. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy mit használsz rá, egy rohadó fogmaradvány csak egy időzített bomba a szájban. Idő kérdése volt, hogy egyszer csak berobbanjon. Alapból krónikus gyulladásban volt a fogad, amit a stressz és a légnyomás változása (frontok) hirtelen akuttá tudnak tenni.

Fogászati ügyeletet bárhol tudsz keresni (nagyobb városok, megyeszékhelyek), ott ellátnak Taj kártyával. Ezt nem érdemes napokig halasztani, mert jobb nem lesz, csak rosszabb: fel fog dagadni az arcod és akár szepszist is kaphatsz (ez már sürgős kórházi kezelést igényel).

2022. ápr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy része ki van idegelve, mert volt rajta korona de kiesett sajnos.
2022. ápr. 16. 22:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Hogyhogy egy része ki van idegelve? Egy fogat vagy gyökérkezelnek, vagy nem.

Uzsgyi a fogászati ügyelet!

2022. ápr. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó


Úgy lehet, hogy egy ràgófogam tört le középen nincs semmi csak 2 oldalt maradvány amire ràragasztottàk a koronàt, ezt onnan gondolom, hogy abba van ideg mert fàjt tegnap.

Amikor kiesett a korona hívtam a dokit, hogy csináljon rá újat, de nyilvàn akkor volt ez amikor a kovid miatt mindent lezártak (2020-ban) azóta már szàmtalanszor hívtam, de tett ràm magasról, àllandóan azt hajtogatta, hogy majd akkor menjek ha vége a vírusnak. Behozták az enyhítéseket, hívtam hogy most màr hajlandó e ellàtni közölte, h nem és ő csak oltott betegeket kezel ne is keressem többet ilyennel,mert csak fertőzni megyek oda, és ha miattam lesz beteg ott mindenki akkor feljelent, egészségügyi veszélyeztetés miatt. Tudja ki vagyok, mert kezelt és azt is hogy félek tőle, szerintem ezért nem akar ellàtni, mert nekem mondani kell mit csinàl.

Ahol lakom találtunk egy

"olcsó" magàndokit, àllítólag holnap is dolgozik, felhívom és meglàtjuk mit mond.

Amúgy most màr nem fàj.

2022. ápr. 17. 08:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Meddig tartott volna a szájsebészetre időpontot kérni?
2022. ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem kioktatàst kértem hanem tanácsot! De màr meg lett oldva a helyzet, ma haza megyünk és holnap intézem a fogorvost! Amúgy meg àllamiba nem megyek,mert nem foglalkoznak az emberrel, amikor kaptam a koronàt és be igazította mondtam, hogy szerintem még picit magas, csiszoljon belőle még egy kicsit,erre felháborodott hogy nem tudom eldönteni, hogy magas vagy sem. De holnap intézve lesz a doki és még mielőtt kérdezed egyben szàjsebész is az orvos, de nem hinném, hogy egy foghúzàs miatt szájsebészetre kell menjek, még nem olyan súlyos a helyzet.
2022. ápr. 17. 11:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódott a helyzet és már nem fáj a fogad. Mihamarabbi gyógyulást kívánok neked, kérdező.
2022. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!