Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kinő mindenkinek...

Bölcsességfog kinő mindenkinek? Ha igen kb hány éves korban?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok már kezdtem örülni, hogy nem nőtt ki. Mire közölték, hogy annyira ne örüljek mert kifog😂.

Nem bánnám ha nem nőne.

Egyrészt elmondottak alapján nem kellemes dolog.

Másrészt hamar tönkre megy.

Meg valakinek alapból olyan hülyén nő ki, hogy csak műtéttel tudják kiszedni


2022. ápr. 17. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek van, de ezt egy panoráma röntgen megmondja :D.

Nekem az első olyan 14-15 éves korom körül kezdett el kinőni, de több év volt mire kibújt. (Most 23 vagyok amúgy)

Kettő kinőtt rendesen, de több deformitás van a számban (keskeny a szám, cserébe magas a szájpadlásom) és nincs elég hely az összes fogamnak. Ezért az egyik bölcsifogam félig kinőtt, de tovább nem tudott. Arra azt mondta a fogorvos, hogy amint lehet ki kell húzni, megtörtént, 2 napig fájt, de túléltem. A negyedik már neccesebb, az felcsúszott az előtte lévő nagyörlő felé, és nem tud egyáltalán kinőni, ráadásul kiműteni kockázatosabb, mint csak ott hagyni :D.


Azzal a kettővel viszont, amik normálisan ki tudtak nőni, még nem volt problémám.

2022. ápr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek és nem mindegyik.

Nekem pl. a négyből kettő nőtt ki.

F49 vagyok.

2022. ápr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem kinőtt mind a 4, évekig nőttek időnként egy kicsit. Amikor végre kinőtt napokig szájzáram volt, alig tudtam inni is.
2022. ápr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
52%
Nem mindenkinek nőnek ki. Nekem a jobboldaliak keresztbefordulva voltak már a csontban, ki kellett őket műteni 25 éves korom körül. A baloldaliak kinőttek, a felső szinte úgy, hogy észre se vettem, az alsó meg kb. egy éjszaka alatt és az fájt is nagyon, ez azt hiszem 27 évesen volt. Kb. elmentem dolgozni éjszakába bölcsességfog nélkül és mire reggel hazamentem, áttörte az ínyt a fog. Egyébként 19-20 évesen semmi bölcsességfogra utaló jelet nem láttak a panorámaröntgenen sem.
2022. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem látszódott, csak a röntgenen. Egy hétig kórházban voltam, mire kiszedték...Borzalmas élmény volt.
2022. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!