Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy kéne fogat mosnom, ha...

Hogy kéne fogat mosnom, ha kávézás után nem ajánlott fél óráig?

Figyelt kérdés

Reggel felkelek, kajálok gyorsan, majd kávé, fogmosás, felöltözök és indulok munkába.


Ez a fogaknak ugye káros állitólag.


Nektek hogy néz ki a reggeli rutinotok?



2022. ápr. 24. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért káros?
2022. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Savas környezetet teremt a kávé, ami rombolja a zomácot, és elkezded sikálni, jobban beépül a sav, vagy vmi hasonló.


Csak nehezen kivitelezhető szerintem, bár én azt szoktam, hogy előtte jól kiöblítem a számat tiszta vízzel.

2022. ápr. 24. 13:17
 3/7 anonim ***** válasza:
A kávé savas környezetet teremt, amit szétkenve fogkefével nem jó a fognak. A fogmosás célja pedig hogy az előző fogmosás óta keletkezett lepedéket eltávolítsd. Szóval nem tökéletes, de ennél jobb megoldás, ha kávé előtt mosol fogat.
2022. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, inkább kávé előtt mosd meg. Aztán majd max. mosd meg a munkahelyeden is. Kávé után meg rágó/tictac.
2022. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
amióta kávézok, 15 éve mindig egyből utána mostam, akkor gondolom már tönkretehette a zománcomat eléggé?
2022. ápr. 25. 10:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem éppen.
2022. ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

na most reggel kipróbáltam, hogy egyből fogatmostam. Utána reggeliztem, majd kávé. Nincs mellékíz.


Bár lehet azért, mert most ilyen szenes fogkrémet használok

2022. ápr. 29. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!