Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jövőhéten kapok állandó...

Jövőhéten kapok állandó fogszabályzót. Orvosi fémet. Nem nagyon értek hozzá :S az lenne hogy milyen ételeket nem ehetek vele, és h meddig lesz kellemetlen az érzés miután felragasztották? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem amikor felragasztották akkor azt olvastam előtte, hogy nem szabad pl rágózni. Na amikor feltették akkor elmondta a kedves néni :) hogy bármik ehetek vele nem lesz baja semminek. Azt ehetsz vele amit akarsz.

Nekem kb 1 hétig volt gennyes az ínyem de utána elmúlt és olyan mintha nem is lenne semmi a szádban.

Sok szerencsét, ne izgulj:)

2010. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem is kellene fogszabájozó csak most nem engedhetem meg magamnak.

Ha szabad kérdeznem neked mennyibe került?

2010. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem SZTK-s rendelésen 30.000,- volt. De ha betöltötted a 18. életévedet akkor akár 100.000,- is lenne. Én így tudom.
2010. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szai!

Ihen elfelejtettem írni,hogy én 18 felett vagyok. Akkor gondolom te még kiskorú vagy azért ennyi.

Azért köszönöm a válaszodat!

2010. szept. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! akkor nem tartok tőle, mert halottam már olyanokat h csak na:D egyébként nem izgulok várom nagyon :) :) nekem 120.000 Ft lesz. elmúltam 18 :)
2010. szept. 17. 14:16
 6/9 anonim ***** válasza:

felragasztás után kb. 2-3 napig elég rossz lesz, mert akkor lazulnak ki a fogaid. ez elhúzódhat egy hétig is(mármint a fájdalom).

nekem a doki a következőket nem ajánlotta: pirítóst harapni-attól tényleg letört, rágózni- attól semmi baj nem volt, karamellt enni-az húzósabb, hidegre meleget (vagy fordítva)enni-inni- az tényleg nem jó, mert a ragasztó megreped, letörhet a brackett(tappancs), illetve almát erősen harapni-az is működik, bár óvatosan.

egyébként nem vészes a dolog, én 2,5 évet bírtam ki, szurkolok Neked, és jó egészséget!:)

2010. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm h írtál!:) úgymond felkészültem már a fájdalomra, és remélem minél hamarabb belejövök ebbe az evés dologba:)

köszönöm!

szia:)

2010. szept. 19. 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

3-4 napig, max egy hétig lesz kellemetlen, aztán észre sem fogod venni. Nekem azt mondták, hogy ne nagyon harapjak olyan dolgokba, amik nagyon kemények és letörhetik, és amit lehet, vágjak, daraboljak fel és úgy egyem. Első napokban leveseket, joghurtokat egyél dögivel, mert szerintem nagyon szilárdakat a kellemetlen érzés miatt nem fogsz tudni :)

Kitartás!

2010. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

szia.

Köszönöm szépen a tanácsokat! megfogadom :)

2010. szept. 22. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!