Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Drágább/minőségi szájvíz...

Drágább/minőségi szájvíz eltudja nyomni a szájszagot a rossz fogak miatt egy pár órára,ha nem akkor mi?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van három elég rossz állapotban lévő fogam ami erős szájszagot generál. Fogorvoshoz csak jövő hónapban tudok menni időpontra. Viszont egy lánnyal van randim. Viszont így nem akarok odamenni. Egy erősebb szájvíz képes arra, hogy néhány órára teljesen elfedje a szájszagot amíg együtt vagyunk? Jó lenne ezt előre tudni, nem akarom helyben kipróbálni mert ha nem hat az gáz. Esetleg van valami más ami elnyomja szájvíz helyett ha nincs más?

2022. ápr. 27. 11:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is küzdöttem ezzel pár éve, mert államiban mocsokszar fogorvosok kínoztak, beszólogattak. Ezért nem mertem menni, elveszett feléjük az összes önbizalmam, ráadásul az egyik kiszedett egy olyan fogat, amit nem is kellett volna.. Na ott ment el minden bizalmam. A fogaim pedig csak romlottak, a szám rettenetes szagot árasztott. Kár, hogy nincs meg a korábbi röntgen, mert legszívesebben beperelném.


Akkoriban fogatmostam 2x Colgate-tel, majd Listerine-nel vagy Corsodyllal szájöblítőztem (ez fertőtlenítős), ezek után egy rágót is bevettem. Hosszabb találkozókkor vagy rágót cseréltem, vagy igyekeztem feltapasztani a szagot árasztó fogamra a rágót... Szóval ideig-óráig megoldások ezek.


Végül ismerősi ajánlásra egyszer elmentem egy magán fogászatra, ahol elképesztően kedvesek voltak, kaptam egy kezelési tervet, nem cseszegettek, nem tapostak le lelkileg sem, hanem elmagyaráztak mindent. Ezer kérdésem volt, ők pedig türelmesen, emberbarát módon válaszoltak... A kezelési tervben eltávolították azt az egy nagyon rossz állapotban lévő fogamat, a többi 6 darabot pedig helyretették. Azóta évente járok szűrésre hozzájuk, azóta panaszmentes (és szájszagmentes) vagyok. Egyetlen tömés, meg az időszakos fogkőleszedések voltak csak a kb 2 év alatt, illetve gyűjtöm a pénzt a 2 implantátumra.


Elképesztően megkönnyebbültem azóta! Elmagyarázták a helyes fogápolást, amit betartok (jó fogkefe, helyes fogmosási irányok és erősségek, fogselyem helyes használata, szájöblögetés, nyelvkaparás, orvosi szűrések, táplálkozásra figyelés, mikor mossak fogat (pl evés után ételtől függően 20-60 percig ne, mert a savassá vált közeg felpuhítja a fogzománcot, ami miatt a fogkefével károsítanám azt, stb). Így egy fogmosás is elég ahhoz, ha találkozok valakivel.

2022. ápr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: cukrot, cukros ételt, italt semmiképpen ne egyél, mert azonnal elcseszi a fogmosós-szájvizet-rágós kombót. Lehetőleg tiszta víz, és ha lehet ne is egyél semmit a találkozó közben...
2022. ápr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

+1 a listerinere

Nekem is rosszak a fogaim, meg állandó gyulladásba van a fogkő miatt. A listerin pár órára elmúlasztja a rosz szagot. Csak valami erősebbet vegyél ;)

2022. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
13-mas: a fogkövet pikkpakk leszedik (kb negyed óra-fél óra), viszont ha nem szedeted le, akkor a gyulladás idővel rámehet a fogaidra is és végül elveszted őket. Érdemes rászánni az időt (és a pénzt ha magánba mész).
2022. ápr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
#14 Simán nem szedik le, mert nekem kb 3 éve meg égették a nyelvem is. Szörnyű volt. Igaz ez nem magán volt (arra nincs pénzem) hanem a körzetis. Többet oda tuti nem megyek.
2022. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%
Halvány lila elképzelésem sincs, hogy ugyan mi a jó fenével lehet fogkőleszedés közben megégetni a nyelvet főleg úgy, hogy ugyanazok az eszközök érhetőek el a piacon mindenki számára. Amilyen lejárató kampány van itt gyakorin a körzetes fogorvosok ellen, kezdem azt hinni, hogy a sz@rul menő magánrendelők csinálják itt az antireklámot, hogy aztán privát üzenetben saját magukat ajánlgassák, mint elégedett betegei az adott rendelőnek.
2022. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Nekem ilyen égés szerű hólyagok lettek rajta. Akkor nem éreztem semmit, mert lefújták ilyen zsibbasztó sprayvel. Viszont mondták hogy pl tartsam lent a nyelvem, de nem ment így hozzá értem ahhoz a valamihez amivel szedték le a fog követ. Minden esetre nagyon kellemetlen élmény volt.
2022. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

11-es vagyok: Jót még nem hallottam körzetisről, ha neked van jó élményed, kérlek oszd meg velünk :) Nekem körülbelül 1 millió forintba kerül összesen megjavítani azt, amit a körzetis elbaszott (implantátumokkal együtt ugye, az nem két fillér). Magánrendelőben érdekes módon emberként kezelnek normálisan beszélnek velem és fájdalommentesen, jól megcsinálják a fogam.


Államiban viszont áldottjó háziorvosom van, remek a szemész, és nagyon rendes a nőgyógyász is. De körzetis fogorvosok között én még jót nem találtam. Ég és föld a különbség az állami és a magán fogászatok között.

2022. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor halkan megjegyezném, mint fogászati asszisztens, hogy a létező összes körzetis fogorvos dolgozik (vagy dolgozott) magánrendelőben is. A különbség az, hogy magánban jópofizni is kell ahhoz, hogy az amúgy ár-érték arányban azonos kezelést dupla vagy akár tripla annyiért kínálja. Pénz beszél, kutya ugat.
2022. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

16-os vagyok. Nehéz a 18-as kérdésre reflektálni úgy, hogy ne tartsatok elfogultnak - mivel körzetes fogorvos vagyok, habár van magánrendelésem is, ami úgy "keletkezett", hogy mind többen akartak bekerülni hozzám, akik nem tartoztak a körzetemhez. Tehát ez már önmagában akkor ellentmondásos, mivel ha nem lennék jó a körzetben, akkor nyilván senki nem ajánlana a szomszédjának, anyukájának, barátjának :)

Megpróbálom inkább a másik oldalról megvilágítani, hogy mi miatt lehet a körzetes fogorvosoknak olyan rossz híre. Azt előre leszögezem, hogy itt is vannak nyilván kontárok, tehát nem mindenkit akarok "felmenteni", de nem gondolnám, hogy több a rossz szakember itt, mint bárhol máshol.

A körzetes orvos - a magánnal ellentétben - területi ellátási kötelezettséggel rendelkezik, ami azt jelenti, hogy mindenkit köteles fogadni, aki a körzetéből bepottyan. Nem válogathat. Miközben a magánorvos, ha úgy érzi, hogy számára nem szimpatikus a beteg, bármikor el tudja irányítani annyi kifogással, hogy "ehhez ilyen olyan szakember kell", addig mi ezt nem nagyon tudjuk megtenni, én biztosan nem, aki falun dolgozom, és az esetek 100 %-át kénytelen vagyok helyben megoldani, mert nem akarnak/tudnak továbbmenni, például szakellátásra, ami amúgy is csak 80 km-re érhető el tb alapon.

Én magam is sokszor találkozom olyan történetekkel, amelyek azzal kezdődnek, hogy az előző orvos hogy rontotta el, hogy húzta ki az egészséges fogát és társai. Ezek kivétel nélkül mindig olyan szájból hangoztak el, ahol nem nagyon értem, hogy mégis mit lehet elrontani, mert egy jó foga nincs az illetőnek sőt, örülök, ha véres verítékkel néhányat meg tudok majd menteni. A héten találkoztam egy 30-as évei elején álló fiatal hölggyel - 4. éve dolgozom ebben a praxisban, de soha életemben nem láttam még, nem is volt már 10x éve fogorvosnál. Az első kérdése az volt, hogy majd ha a pótlást készítjük (ami amúgy még hosszú hónapok múlva lesz téma), meddig kell fogatlannak lennie. Nem tudtam értelmezni a kérdést, mivel a hölgy most fogatlan, van elől összesen 4 fekete és hiányos csonk, ő azt már valaminek tekintette és attól tart, hogy mikor majd a pótláshoz készülünk elő, az a 4 fekete csonk sem lesz, vagy nem ilyen állapotban. Mindig érdemes megnézni, hogy milyen szájból hangzik el a kritika, mert teszem azt ez a hölgy majd a jövőben viszi a rossz híremet, hogy milyen sokáig kellett fog nélkül lennie úgy, hogy most se nagyon van ott semmi, amire büszke lehetne, ez a helyzet rosszabb nem lehet.

Állandó probléma, hogy olyan emberek esnek be soron kívül, akik 1. egyáltalán nem jelezték, hogy jönni szeretnének (és akkor esetleg mi is úgy készültünk volna), 2. tipikusan persze nem egy, hanem mindjárt 2-3 foguk is fáj és lehetőleg itt most helyben oldjuk meg mindegyiket úgy, hogy az amúgy időpontos beteg kint csücsül és várja a sorát, 3. lehetőleg a rendelés vége felé esnek be "dolgoztam" címszó alatt, holott elég kérdéses, hogy mennyire is fáj egy fog, amivel még az ember kényelmesen elmegy dolgozni, ráadásul így én mindenképpen túlórára vagyok kényszerítve, amit nem fizet ki senki, nem is köszöni meg és a csúszás miatt váróknak még én exkuzálom magam a késésért.

Nehéz arra is mosolyogva bólogatni, amikor nyilvánvalóan a szemembe hazudnak, vagy hülyének néznek. Ilyen tipikusan, hogy a székben ülő 3 éves gyerek, akinek az összes tejfoga ínyig le van rohadva természetesen csak vizet iszik pohárból, nem is látott még mást, de azért a zöld löttyel teli cumisüveg kikandikál a táskából. Ugyanígy a gyerek, aki életében édességet még nem evett, nem is szereti, de a világ összes Kinder tojása le van ígérve az égből, ha hagyja, hogy megnézzem a fogait.

Hogy érdekességet is meséljek: kaptam ajánlatot egy nagyon fancy magánrendelőbe, megyeszékhely főteréről nyílik, recepciós és minden van, amit csak el tud képzelni az ember. Azért mondtam nemet a munkára, mert néhány próbanap után szembesültem azzal, hogy rosszabbul felszerelt, mint az én kis falusi körzetem, 20 éves fogászati székek vannak (felismerem, anno nekünk is ilyen volt, de kidoromboltam a polgármestertől egy újat), ugyanaz a kínai röntgen, mint ami nekem is van, még a tömőanyagaim is jobb minőségűek voltak, ráadásul jóval nagyobb választékban. De ahogy írja a fogászati asszisztens válaszoló, itt az emberek a csillivilli környezetet, és a vigyorogva bólogatást fizetik meg. Azt aláírom, hogy az én rendelőm az átlagnál jobban felszerelt, de azért arra nem számítottam ,hogy jobb magánrendelőkkel tudok versenybe szállni.

2022. ápr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!