Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fiam 8 éves és még egyetlen...

A fiam 8 éves és még egyetlen egy csont foga sem nőtt. Az osztályába már az összes többi gyereknek vannak csont fogaik, neki meg egy sincs. Kezdek aggódni miatta. Ez normális?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Addig örülj míg tejfogak. 18 vagyok és még most is a fele fogsorom tej.

18/F

2010. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg neki a szájában, hogy vannak-e hatos fogai!
2010. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csináltass egy panoráma röntgent és menj el a fogdokihoz. Azon látszik, hogy a csontfogak miként viselkednek. Vigyázz, hogy ne feküdjenek vagy forduljanak el ott a csontban csak mert a tejfog nem engedi kibújni. Ha így van ki kell húzni a tejfogakat.

Nekem is nagyon lassan estek ki a tejfogak (már ami kiesett, mert 20 éves vagyok és van egy tejfogam) és most fogszabit kell hordjak mert össze vissza nőttek ki a rendes fogak.

2010. szept. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell kihúzni a tejfogakat, ha nem akar jönni a csontfog, ugyanis pont abban az esetben nőnének össze-vissza a maradó fogak. A tejfog szerepe ugyanis többek között az is, hogy tartsa a helyet a csontfognak, hogy az annak a helyére tudjon nőni.
2010. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na igen...de mint az én esetemben is a csontfogak jöttek volna, csakhogy a tejfogaknak a gyökerük nem szívódott fel és nem engedték kibújni a helyükre a csontfogakat. Így egyes fogaim oda nőttek ki ahova tudtak míg mások ki sem nőttek. Azért van még 20 évesen is tejfogam meg 2 csontfog a csontban.

Azért ajánlottam a röntgenfelvételt mert ott minden látszik.

2010. szept. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!