Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár éve láttam messziről...

Pár éve láttam messziről úgynevezett direkt héj készítés és mintha valami paszta szerű anyag lett volna amit felkentek. Mi az az anyag?

Figyelt kérdés

Tehát nem egy héjat ragasztottam fel, hanem gipsz szerű anyagot kentek apránként.


Mi az az anyag?



#fogászati anyag
2022. máj. 10. 14:30
 1/9 A kérdező kommentje:

Tehát nem egy héjat ragasztottak fel, hanem gipsz szerű anyagot kentek apránként.



Mi az az anyag?

2022. máj. 10. 14:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Sima tömőanyag kompozitból.
2022. máj. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És abból alakítják ki a "direkt héj" -át?
2022. máj. 10. 22:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, bár nyilván drágább, jobban polírozható, színben kompatibilis nanokompozitról van szó, vagyis egy rágófogba nem ez az anyag kerülne.
2022. máj. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A metszőfogakra kenték és nem értettem mert egy részét a folyamatnak nem láttam.


Én azt hittem hogy a direkt héj az valami lemez szerű amit ráragasztanak.

2022. máj. 10. 22:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, a direkt héj az amit a fogorvos készít "direkt" azaz közvetlenül a fogra. A porcelán héjat pedig a fogtechnikus csinálja laborban a fogorvos által előkészített fogra.
2022. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Á, így már értem.

És akkor - csak hogy biztosan értsem - az amit rákentek az mi?

Tehát miből készül a direkt héj?

2022. máj. 10. 22:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy már írtam: kompozitból. A kompozit anyag egy polimer mátrix, amiben mikro- vagy nanométeres szemcsék vannak és UV fényre megköt, vagyis polimerizáldik.
2022. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, így már értem. 🙂
2022. máj. 10. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!