Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen árban juthatok hozzá...

Milyen árban juthatok hozzá fogszabályzóhoz?

Figyelt kérdés
Már 21 éves vagyok, még fél év és 22, azt tudom hogy 300 ezer forint közt mozog támogatás nélkül, de valahogy azt soknak tartom, bár a saját egészségemnél nincs drágább dolog, szükség lenne rá mert nem túl jó a dolog, és vannak olyan fogaim aminek az alakja se túl szép pl kicsit jegyesebb, ezeket tudják alakítani? Annyira lehet nem kellene belemélyedni, támogatást fogszabályzóra tudok kérni, hogy mégis csak ne 300 ezer legyen hanem 150 ezer, 2-3 hónapon belül már örülnék neki ha lenne, bár hallottam olyat aki 9 hónapot várt rá, mégis ez MO egészségügy?

2022. máj. 15. 22:25
 1/7 anonim válasza:
Állami támogatás 18 felett sajnos nincs, ha jól tudom. Én 18 vagyok, nekem fent van már egy, de lentre is kelleni fog, ezt nem tudom, hogy kinél hogy van, de a legtöbb esetben szerintem ugyan így kettőre van szükség.. Nagyjából 160e egy "készülék", + a kezelési díjak havonta, nekem az egész olyan 700e körül fog megállni, persze nem a legolcsóbb helyen csináltatom, de én bennük bízom, nekem talán egy hetet kellett várnom csak rá.. Szerintem 500 alatt nem úszod meg, de mindenképpen megéri, én is a kis spórolt pénzemből meg a havi ösztöndíjakból fizetem részletekben, összességében kimondva egy horror ár, szerintem 150e Forinttal el tudsz indulni, utána részletekben nem érzed meg komolyabban..
2022. máj. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetertem az elso valaszoloval. 18 felett mar semmilyen tamogatas sincs ra, ez 1000%. Nekem is 700 ezer korul lesz a vege (onligirozo fem, maganban Bp-en). 500 ezer alatt biztosan nem fogod meguszni, ez sajnos ennyi. :/ Varnom nekem sem kellett, az elso konzultacio utan kb. 1 honappal mar fel is tettek es most 1 ev utan valoszinuleg le is kerul. :)
2022. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mennyi ideig lesz fent, de nekem lehetséges hogy nem elég 2 év, pl: az oldalánál az egyik beljebb van mint a többi - attól függ milyen gyorsan kezd el helyreállni.

Milyen gyakran mostok fogat? - Gondolom minden evés után kell, és nem mindegy mit eszem, iszom.

Bár vízen kivül, topjoy, neha rostos lemegy.

A bolti élelmiszereket mint a chips és társát meg próbálom kilőni végleg.

2022. máj. 16. 12:14
 4/7 anonim válasza:
Ahogy mondod, minden étkezés után célszerű, viszont figyelj oda, hogy legalább fél, de inkább 1 órát várj étkezés után, mert ha azonnal nekiállod sikálni, roncsolod a zománcot! Célszerű kerülni a cukros dolgokat, bár nekem is azért néha lemegy egy kis süti és társai, nyilván nincs olyankor világvége, de ne vidd túlzásba!Fluoridos szájvizet mindenképp használj!
2022. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom a fluorid az fehérít, stb, viszont nem tudom hogy a fogak közé ha beragad mondjuk a hús darabok akkor a fogszabályzó nem fogja gátolni hogy kiszedjem?
2022. máj. 16. 19:00
 6/7 anonim válasza:
100%

A fluorid nem fehérít, ellenben gátolja a szuvasodást, a fehérítős cuccokat kerüld, mert ha leveszik a fogszabályzód, akkor mintás lesz a fogsorod :D

Vannak különböző fogselymek, amikkel ki tudod szedni, meg kell tanulni használni, de nem lehetetlen, a fogorvos mindent el fog magyarázni!

2022. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kicsit megcsúszva a válasszal. Fogselymet nem használtam még, azt minden alkalommal kell? Esetleg ha csak olyat eszek mint pl: hús. Bár nem tudom fogszabályzó esetén mennyire tudok hozzáférni a fogak rései közé.

A szájvízzel kapcsolatban, fogmosás után egyből célszerű használni vagy várjak azzal is fél órát vagy 1 órát?

Ugyanis olvastam róla hogy a fogfehérítést elősegíti az is ha fogmosás után csak kiköpöm a fogkrémet és utána nem öblítem ki a szám, én ezt csinálom már régóta, és szájvíz után se, bár arról nem tudok ha valaki szájvíz után kiöblíti a száját (Így a fluorid nem veszíti el a hatását)

2022. máj. 18. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!