Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtöméshez mindenképp szükség...

Fogtöméshez mindenképp szükséges az érzéstelenítő használata?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok és ha nem érezném a nyelvemet, attól biztosan bepánikolnék.
2022. máj. 17. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az érzéstelenítő csak a "kényelmedet" szolgálja. De ha felső fogról van szó, akkor nem zsibbad el a nyelved az érzéstelenítéstől.
2022. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én töméshez nem szoktam kérni.
2022. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Alsó kisorlo.
2022. máj. 17. 17:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem fontos mindenképp, de fájni fog. Attól nem pánikolnál be?

Amúgy régebben nem kaptam soha a fogászaton tömésnél, csak húzásnál, és még csak meg se kérdezte a fogorvos hogy kérek-e? Még a 90-es évek közepén volt mikor még amalgámmal tömtek.

2022. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, régen nekem sosem adtak.
2022. máj. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Attol fugg hogy a furas mennyire erinti az ideget. Az is lehet, hogy pont nem kell annyira melyre furni es elkerulheto. De majd megkérdezem az orvost.
2022. máj. 17. 18:27
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Régen a gyerekfogorvos pár fogamat betömte (érzéstelenítés nélkül), egyáltalán nem fájt. Más kérdés, hogy annyira elrontotta, amennyire csak elehet. Így legalább jó fiatalon volt szükség később egyéb beavatkozásokra, és persze kiadásokra. Még jó, hogy ilyen hozzá nem értő hentesekre bízzák a gyerekfogászatot, ahova kötelezően elküldik az általános iskolás osztályokat, és ha akarod, ha nem, kezelésbe veszik a fogad. Remélem, már nem így van
2022. máj. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig sose kértem.
2022. máj. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha nem érint ideget, akkor nem szükséges érzésteleníteni, nem fáj. Viszont ha mégis szükség lenne érzéstelenítőre, akkor mindenképpen jelezd a dokinak a pánikbetegséget. Az éber szedáció jó megoldás lehet.
2022. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sosem kértem eddig érzéstelenítőt, pedig összesen 8 fogamat tömték (nyilván nem egyszerre). Abszolút kibírható volt, igaz nem kellemes, de nekem alapból alacsony a fájdalomküszöböm. Szerintem bárki kibírja, akinek nem kell mélyre fúrni, hanem csak felszíni a tömés.
2022. máj. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!