Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a fogorvosokról, akik a stabilan álló fogakra azt állítják, hogy rosszul rögzül (friss röntgen rendelkezésre áll) majd megragadja puszta, gumikesztyűs kézzel a fogat és elkezdi elemi erővel rángatni?

Figyelt kérdés

Persze a fog nem mozdul jelentősen de azt mondja hogy valami rettenetesen komoly és költséges beavatkozások sora kell.


Ez több rendelőben előfordul ó tapasztalat, hogy puszta kézzel megragadja a fogat és rángatni kezdi maximális erővel.


Felmerült az ezt megtapasztalókban, hogy szándékosság van a háttérben, kilazítani a még stabilan álló fogat egy költséges beavatkozás elérése érdekében.



#fogorvos, furcsa viselkedés,
2022. máj. 25. 10:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
8# Te praktizálsz valahol?
2022. máj. 25. 18:43
 12/17 anonim ***** válasza:
Persze, miért?
2022. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Egy egészséges fogban és fogágyban ujjal való mozgatással nem lehet kárt tenni. A röntgenen feltételezett elváltozást manuális/műszeres vizsgálattal is igazolni kell. Ha úgy gondolod alaptalanul javasolják neked a kezelést, kérj másodvéleményt. Ugyanakkor árulkodó lehet, ha több rendelőben is ugyanazt a problémát látják és ugyanazt a kezelést javasolják.

Egy dentálhigiénikus

2022. máj. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
12# Mert ha esetleg Budapesten vagy és tudsz fogadni páciensként és elvállalnád azt amire konkrétan szükségem van, akkor..... 🙂....
2022. máj. 26. 14:58
 15/17 anonim ***** válasza:

Nézd... Van 3 fő fajta orvos-beteg kapcsolat:


1) Atyai modell: Az orvos a szakember, akinek az a dolga, hogy tudja, hogy mi a jó betegnek. A beteg pedig szépen szót fogad.

2) Piaci modell: A beteg nem alárendeltje az orvosnak, hanem vetélytársak. Az orvos is és a beteg is jól akar járni. A piac szabályai ki kell alkudniuk azt az üzletet, amibe mindketten beleegyeznek.

3) Partneri modell: Az orvos a szakember, a beteg pedig egy autonóm személy. Az orvos elmondja, hogy miről van szó, majd a beteggel együttműködve, a beteg kívánságait figyelembe véve megtörténik a kezelés.


Én a partneri modellt tartom a legjobbnak. Habár őszintén mondom, hogy megtisztelő, ha valaki így látatlanban is hozzám szeretne jönni, de aki a piaci modellben gondolkodik, nem én vagyok a neki való fogorvos.


Egyébként is tele az előjegyzésem, a saját ismerős betegeim is több hét múlva kapnak időpontot. Nem marketing célból vagyok fenn Gyakorikérdéseken, hanem "hobbiként" igyekszem szakmailag megalapozott fogászati tanácsokat adni. (Akár kommentekben, akár privát üzenetben.)

2022. máj. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15# Köszönöm az őszinte választ.


Ezek után leredukált verzióban megírom mit szerettem volna, mi történt dióhéjban.


Néhány éve esztétikai kezelés történt, az ép frontfogak "csonkítását" követően. (sejthető miről van szó)

Bő 1 év múlva e 2 fogra terjedő "beavatkozás" lepottyant.

Jött a covid időszak.

Nemrég visszamentem.

Mondták, hogy a fogak állapota miatt saaaaajnos nem lehet újra elkészíteni, jelenleg beláthatatlan kezelésnek kellene megelőznie és már hatalmas, hosszas művelettel kell egészen mást készíteni.


Mondtam, pontosabban kértem, hogy rendben, értem de addig is, kérem, legyenek szívesek egy egészen minimális esztétikai korrekciót végezni, hogy megközelítőleg normális legyen a megjelenésem.

Nem, (ekkor jött a fog cibálás csak úgy puszta kézzel a rendelő előterében) nem, saaaaajnos, nem lehet azt sem...... és megint jött az agitáció a több száz ezeres /milliós nagyságrendű, hosszas beavatkozásra.


Értem, tudom, láttam hogy a p.röntgenem nem a legfényesebb de ezer százalék biztos vagyok abban, hogy kb. 10 perces (nem több) minimális anyaghasználattal járó, néhány mozdulattal + empátiával (és nem rideg üzleti szemléletmóddal) lehetett volna oda applikálni egy kevés anyagot ami vizuálisan javít a jelenlegi, csonka csiszolt helyzeten.


Azt is mondtam, hogy kb. fél év múlva teszi majd lehetővé az anyagi kondícióm a komoly, hosszadalmas beavatkozásokat.


Kérem legyen szíves addig is.....


De nem. (különben is tudja ki fogom tudni fizetni 😲)


Értetem őket is, hiszen szakmai szemmel valóban komolyabb procedúra van kilátásban de.......


Semmi mást nem kértem csak pár milligramm kompozitot kenni a csonkolt fogakra ideiglenes jelleggel. (még csak nem is direkt héj építést)

2022. máj. 26. 17:42
 17/17 anonim ***** válasza:
Így már jobban értem a történetet! Írtam privát üzenetet.
2022. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!