Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt fog kihúzása után...

Begyulladt fog kihúzása után (bal felső hatos) kell visszajárni sebkezelésre a fogorvoshoz, vagy komplikációmentes esetben magától gyógyul a seb?

Figyelt kérdés

2022. máj. 30. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Gyulladt fogat nem húznak! Ha meg igen, akkor mindenképp menj vissza, különben a fél arcod lerohadhat.
2022. máj. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Doki mit mondott, kontroll vizsgálat mikor lesz? Arra mindenképpen kell menni.

Normál esetben magától gyógyul, de van egy egész rakat utasítás, amit foghúzás után be kell tartani, pl tejtermékek kerülése, ne öblögess, stb.

Ha bedagad vagy bármi rendellenes tapasztalható húzás után, mihamarabb vissza, akar a hétvégi ügyeletre! Volt fogmedergyulladásom húzás után, hetekig kellett reggelente jódcsikot ragasztatni,flectoron éltem,kürretálták is..azt a fájdalmat nem kívánom senkinek

2022. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos egyes, van ahol lazán, kijelentik hogy hú ez már gennyes, ideje húzni, antibio nuku (egy éve még nem volt gennyes, jovanazugy, menjen haza).(Szentkirályi...) Ez komoly.

Bár az az utolsó hely, ahová érdemes menni

2022. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor hová kell menni gyulladt foggal? Szájsebészetre egyenesen?

Mondjuk a Szentkirályi az szájsebészet pont, egy bölcsességfogamat ott vésték ki 20 éve, igaz, hogy az nem volt gyulladt.

2022. máj. 30. 20:24
 5/8 A kérdező kommentje:

De kb. 45 perc alatt felvágta és kivette darabokban a hatodéves orvostanhallgató ifjúdoki, miközben fiatal medikák álltak körbe vagy heten és nézték. :)

Utána két napig szájzáram volt, a nyelvemet se tudtam kidugni a fogsorom között. :)

2022. máj. 30. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Oda ne...lutri hogy milyen orvoshoz kerülsz..és nagyon sokan járták már meg ott! I. Attila pl remek, P. Petra pedig muhibat vetett..tanulófogorvosok gyakorolnak rajtad, mikor elajulsz sem veszi át a főorvos, csak Petra ne úgy fogd már b+, nevetgeles..utána vérző sebbel elengednek, és jön a java, a brutál gyulladás..és járkálsz hozzájuk utána minden reggel,vasárnap is, más igyekszik rendbehozni...
2022. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

telefonálj vissza oda, ahol a fogadat eltávolították. mondd el a panaszodat, ők meg majd visszarendelnek, hogy ránézzenek a fogadra.

szájsebészetre nem tudsz csak úgy menni, az beutalóköteles szakrendelés. A fogmedergyulladást az alapellátó fogorvos is meg tudja oldani.

2022. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem távolították még el, most fogom kihúzatni. :)


Amúgy én is el akartam akkor 20 éve ájulni, alig értették, amit mondtam kipeckelt szájjal, de az egyik medika végül megértette, hogy miá eáuok = mindjárt elájulok. Azt mondta mindjárt elájul...

Jaaa, mondta a doki, vegyétek le róla a pulóvert... közben egy mozdulattal ledöntötte a hátam alatt a fogorvosi székágyat és az égbe emelte lábaimat, így a fejembe ment a vér és rögtön magamhoz tértem, közben a medikák óvatosan már le is rángatták rólam a garbót.

Úgyhogy 2-3 perc múlva már folytathatta is a műtétet.

2022. máj. 30. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!