Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghuzást és fogkő leszedést...

Foghuzást és fogkő leszedést megcsinálják egyszerre?

Figyelt kérdés

Rá szántam magam hogy rendbe tetetem a fogaim,fogkövem is van bőven,van 2 felső fogam amik egymás mellet lyukadtak ki(abból az egyik 2 hónapja fáj)most ezt a 2 fogat szeretném betömni!de ha gyökér kezelni kell ,akkor amelyik fáj azt kihuzatni! És ezen kívül alul is van 2 lyukas fogam ,egyik bal másik jobb hátsó bölcsesség fog !

Meg van egy fogam alul ami ínyig betört! Ezek rendbe tétele után lesz fogkő leszedés vagy közbe?


2022. máj. 31. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában a kezelési terv megvalósítása a fogkő eltávolítással kezdődik. Az íny gyulladását muszáj megszűntetni, mert gyulladt, vérző íny mellett korrekt tömést és kezelést nem lehet kivitelezni. Húzást fogkőeltávolítással egy időben el lehet végezni, persze függ sok minden az adott állapotoktól. Ha nagyon rossz az íny állapota, rengeteg a fogkő, akkor tanácsosabb külön ülésben azzal kezdeni. Normális helyeken az állapotfelmérés utani első kezelés a dentálhigiéniai, egyéni szájhigiénés tanácsadással.
2022. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Először fogkő leszedés, aztán megnézi a fogorvos, hány és mennyire lyukas fogaid vannak. Ha két fogról tudsz, akkor lesz ott bőven mit betömni.
2022. máj. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha mentheto a fogad gyokerkezelessel, akkor konyorgom ne huzasd ki!

Hidd el, meg az is jobb, mint a foghiany, ami miatt nem lesz jo a harapasod, bedolnek, megcsusznak a fogaid. Meg gondolom milliokat nem akarnal kolteni fogpotlasra...

Szoval mentsd, ami mentheto, ne valaszd a huzast, ha nem muszaj.

2022. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként válaszolok.

Én személy szerint úgy csinálom, hogy ha aktuálisan nem fáj semmi, fogkövet veszek le, a húzás utáni sebgyógyulás is sokkal jobb, ha a szájhigiénia rendbe van téve és csökkentettük a csíraszámot. Fogkővel egy időben sosem húzok, tömni is csak akkor szoktam, ha nagyon kis mennyiségű fogkő van és nem számítok nagy vérzésre. Ezzel szemben olyan csinálok, hogy egyszerre több fogat húzok/tömök, ha azok egy oldalon vannak.

2022. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!