Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon rosszak voltak a fogai , mert félt elmenni a fogorvoshoz, hogy küzdötte le?

Figyelt kérdés
Fogorvos nem tolja ilyenkor le az embert?

2022. jún. 1. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Nekem gyermekkoromban voltak rossz tapasztalataim fogorvossal kapcsolatban és csak most pár éve kezdtem el járni. Egyrészt, ha fáj az már elég motiváló, hogy ne hagyd annyiban másrészt pedig, ha sokáig húzod halasztod annál drágább lesz.. Szóval nekem is volt két különösen csúnya fogam, de nem mondott semmit a fogorvos, gyökérkezelni kellett, több alkalom volt, kellett az egyikre korona is. De amúgy nagyon jó fej volt, közben végig mondta mit csinál és a kezelés után is elmagyarázott mindent. A másik pedig, hogy ma már tényleg szuper eszközök vannak, én sose éreztem fájdalmat, volt, hogy kb 15 percig ültem a székben, aztán szólt a doki, hogy kész is, én meg totál meglepődtem, hogy ennyi? Szóval, ha nehéz is, nem érdemes ráparázni, a fog nagyon fontos, egy életen át használod, ha pedig elhanyagolod nagyon költséges tud lenni.. Ha bizonytalan vagy, kérdezz körbe baráti körben , hogy tudnak e egy jó dokit ajánlani vagy helyi Facebook csoportban.
2022. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod 🙂
2022. jún. 1. 10:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is megyek ugyanezzel a gonddal küzdök. Én is épp menni fogok de Mária utcába ott ingyen kezelnek altatásban. Megnyugszom remélem mert elég szorongós vagyok és ezzel az állapottal nem lehet kezelni ha nem ülök nyugton a székben. Drukkoljatok nekem is. F voltam.
2022. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóan éreztem én is, igaz hogy jártam már több fogorvosnál is de pár alkalom után mindig abbahagytam a kezelést, egyik napról a másikra nem mentem. Gyerekkoromtól borzalmasak a fogaim, és nem voltak túl jó tapasztalatom az orvosokkal, volt amelyik hüledezett és lecseszett, csodálkozott hogy hogyan lehetnek ilyen állapotban a fogaim, ő még életében nem látott ilyet, egyebek...Részben ezért is szakítottam meg a dolgot pár kezelés után.

Nekem az adta meg a kezdőlökést amikor úgy begyulladt a fogam meg a fogínyem végig hogy egy reggel úgy keltem fel hogy nem tudtam felhúzni a felső ajkam, a fájdalom meg már sugárzott az orrom meg a szemem felé. Aznap kértem időpontot a körzetinél, bementem és kellemeset csalódtam az orvosban. Rendes volt, türelmes, óvatos, elmondta hogy most mit fog csinálni, mennyi idő lesz, ha kérdeztem akkor elmagyarázott mindent. Végignézte az összes fogamat és elmondta hogy melyikkel mit tud csinálni, mondta hogy van pár kérdéses fogam, van amit biztos gyökérkezelni kell, pár fogat teljesen pótolni kell, pár tömés, egyebek (Tényleg nincsen egy egészséges fogam sem:D). Egyáltalán nem éreztem magam vizsgálat közben kényelmetlenül, vagy úgy hogy megalázva lennék, az orvos nagyon jól kezelte a helyzetet szerintem. Azóta sokkal jobban állok hozzá a fogorvosi beavatkozásokhoz, és azt gondolom hogy a félelmem is nagyon sokat csillapodott. Meg azért mielőtt bementem volna a dokihoz rákerestem neten az értékelésekre és a tapasztalatokra más betegektől, és az értékelések sem csalódtak. A betegek nagy része pozitívan értékelte az orvost, ami teljesen helytálló is volt :)

Szerintem az hogy utánaolvasol a dokiknak már adhat egy kis biztonságérzetet, illetve az hogy ha elkísér téged valaki (Nem gáz, én is kísérettel megyek dokihoz felnőtt létemre. Kint megvárnak de azért nagyon jó a tudat hogy csak velem van valaki). Meg persze a fájdalom is nagy hajtóerő, de azt őszintén nem tanácsolom hogy addig várj a dokival amíg tényleg tarthatatlan a helyzet.

2022. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!