Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Átvert a fogorvos kihez...

Átvert a fogorvos kihez fordulhatnék? Történt valakivel már hasonló?

Figyelt kérdés
Fog implantátumot csinált nekem egy fogorvos. Egy ismerős ajánlotta és a Semmelweis egyetemen végzett ezért mertem benne megbízni. Műtét után a végleges korona nem sikerült jól sőt nagyon csúnya volt nem passzolt a többi fogamhoz. Ezért elmentem egy másik fogászatra ahol azt mondták hogy régi ez az implantátum meg nem megfelelő és ezt mindenképp ki kell cserélni és egy újat bele tenni.. Mit lehet ilyenkor tenni? Szakvéleményt kérek és vissza követelem a pénzt + kártérítés de ha nem hajlandó vissza adni? Valakivel történt hasonló eset?

2022. jún. 7. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már kérdezted. Mivel nem adott számlát, semmivel nem tudod bizonyítani, bukta. Amúgy se lenne érdemes bíróságra menni.
2022. jún. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt így nem tudod megoldani,de már írtuk. Először is fel kell jelenteni és ha a bíróság úgy dönt, akkor vagy elfogadja egy másik általad kijelölt orvos véleményét vagy elrendeli a vizsgálatot egy független szakértővel. Vagy az is lehet, hogy nem kell bíróság ehhez, de egy ügyvéd mindenképpen.
2022. jún. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kérdezted már.

A következő a helyzet:

1. Nem vert át. Láttad, mi történik, az átverés az lenne, ha te kifizetnél 1 millió forintot cirkonkerámia hídért, és helyette kapnál műanyagot, ami alig ér 20 ezret.

2. Pénztártól való távozás után… ez itt is érvényes. Ha ott megnézted, kellett volna szólnod, hogy te ezt nem fogadod el. Nem állni és esetleg virágnyelven utalgatni, hogy nem tetszik, konkrétan ki kell jelenteni, hogy neked ez nem tetszik.

2022. jún. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az szakmailag nem hiba, hogy két fogorvos más implantátumrendszert használ, és mindkettő a sajátjához ragaszkodik. Az sem szakmai hiba, hogy "nem szép".


Az első fogorvosnál érdeklődj, hogy cserélje ki. Bár ha aláíratta veled, hogy elfogadod a fogpótlást, akkor cseszheted.

2022. jún. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólókkal.

Ez nem átverés.

2022. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt mind értem. De én egy rendes implantátumot kértem nem egy olyat amit már nem használ az orvos tudomány. Az orvos nagyon jól tudta hogy ez egy régi darab de ő állította hogy ez több mint 100 ezret ér tehát hazudott és irreálisan sok pénzt kért el. Ha nem teszek semmit kitudja hány embert károsít meg még.
2022. jún. 8. 12:21
 7/11 A kérdező kommentje:
És még annyit hozzá fűznék egy implantátumot nem tudok ránézésre megállapítani mint laikus ezért nyilván műtét után nem tudtam szólni. Az ideiglenes korona szép is volt a végleges meg rá egy hónapra került rá és azt nem is ő csinálta hanem a párja mert ő folytatta a folyamatot neki el is mondtam hogy nem szép nem tetszik az volt a válasza másképp nem lehet megoldani ekkor mentem máshoz.
2022. jún. 8. 12:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor se tudsz vele mit csinálni, mert ha nem adott számlát, akkor lehetetlen bizonyítani, hogy ő volt. És még ő jelent fel rágalmazásért.
2022. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

6: nincs olyan, hogy irreálisan sok.


Adott egy árajánlatot - te pedig elfogadtad.

Ennyi.

Lapozhatsz, nincs szó átverésről.

2022. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vannak konkrét szakmai protokollok. Hogy melyik implantátumrendszert kell használni, az nem része ennek. Hogy a másik rendelőben másikat preferálnak, az irreleváns. A te panszod amúgy is esztétikai. Ha jófej / szabadulni akar a konfliktustól, akkor kicseréli a koronát. Ha nem, akkor nem.


Egyébként a 100ezer forint nagyon is baráti ár egy implantátumért!

2022. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!