Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy fordulhat elő, hogy...

Hogy fordulhat elő, hogy kihúzzák az ember fogát és nem veszik észre hogy bent maradt az egyik gyökere a fogamnak?

Figyelt kérdés

Most már több mint fél éve arcüreggyulladásom van, és fül orr gégészeten úgy gondolják valamelyik fogam/fogaim okozhatják. Elmentem februárba a körzeti fogorvosomhoz aki mára szépen rendbe tette már az összes fogam. Az egyik (bal felső 7-es) fogammal elküldött a körzeti szájsebészhez (úgy gondolta a fogorvosom hogy az okozza az arcüreggyulladást mivel gyulladás látható a röntgen felvételen annak a gyökerénél), hogy azt szedje ki mert félt a fogorvosomon, hogy megfog húzás közbe nyílni az arcüregem. A szájsebészeten márciusban (azaz 4 hónapja) minden gond nélkül kihúzták ezt a fogat, de azóta se múlt az arcüreggyulladásom.

Tegnap elmentem egy másik magánfogorvoshoz aki a panoráma röntgenfelvételen egyből észre vette hogy amit a szájsebész kihúzott fogat annak az egyik gyökere ott maradt mélyen. Kérdem én, mikor kihúzzák az ember fogát nem kellene leellenőrizni hogy minden darabja megvan-e a fognak?!Ez nem egy kis darabka, hanem konkrétan egy nagy gyökér. Valószínűleg az a fogam okozta az arcüreggyulladást, és a bent maradt gyökér miatt áll fent még mindig.

Szerintetek tegyek panaszt az SZTK-s fogorvosra?!Magán úton nem kevés pénzért fogják jövőhéten kiműteni a bent maradt gyökeret, és ez mind az SZTK-s szájsebész hibájából...

A körzeti fogorvosom meg nem vette hónapok óta észre a röntgen felvételen,hogy ott maradt egy gyökér a húzás után, komolyan csak drága pénzért a magánfogorvosokban lehet megbízni?!



2014. júl. 15. 10:39
 1/10 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném, hogy a nem múló arcüreggyulladás miatt 2 hét múlva ismét kell mennem fülorrgégészhez, és ha nem múlik el addigra se a gyulladás akkor megfog műteni...

Ha észre veszik húzás közben, vagy a röntgenen a körzeti fogorvosom a bent maradt gyökeret mára, már lehet csak egy rossz emlék lenne ez az egész....

2014. júl. 15. 10:46
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, de a betegjogi képviselőt felkeresheted ez ügyben, hátha tud tanácsot adni. A fogorvos úgy is azt fogja mondani, hogy közölte veled, hogy bent maradt egy gyökér. A körzeti fogorvos valószínű, hogy nem panoráma RTG-t készített, csak célirányosan valamelyik fogadról kisröntgent. Abba meg általában csak 2 fog látszik, és attól is füg, hogy melyik irányból fényképezik.
2014. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A körzeti fogorvos elutalt egy vele szerződésben álló magánfogorvoshoz panoráma röntgen készítésre, ezt a felvételt vittem el tegnap a magánfogorvosnak is, aki egyből észre vette rajta a bent maradt gyökeret.

A körzeti fogorvsora nem tennék panaszt mert aranyos, kedves volt, csak lehet nem megy neki ez a része a fogorvoslásnak. A szájsebész bánt, hogy nem vette észre hogy hiányzik a kihúzott fogból az egyik gyökér..

2014. júl. 15. 10:56
 4/10 anonim ***** válasza:

A rágófognak ha jól tudom lehet 2, 3 4 gyökere is. Lehet, hogy ezért nem veszik észre. Nem tudja mennyinek kellett volna lennie. Mivel az esetek 99 %-ban nincs ebből gond, szerintem nem gondolt rá hogy bent maradhatott.

Mivel nagyon kis százalékban jár így valaki, indokolatlan lenne mindenkit megröntgenezni húzás után.


Szerintem örülj, hogy végül kiderült a probléma, és megoldódik a dolog.

2014. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy észrevette, mert általában minden fogorvos megnézi a kihúzott fogat, de ha felső fogról van szó, biztosan azért nem ment utána, mert félt, hogy megnyílik az arcüreged. Legtöbb esetben kidobódik a bent maradt gyökérmaradvány. Hogy nálad nem lökődött ki, az más tészta.Abban igazad van, ha szájsebész, akkor ki kellett volna szednie, de ha egy kis spiccről van szó, ők sem mennek utána, a fent leírtak miatt.
2014. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es kommentelőnek: Persze örülök, hogy észre vették most a problémát(jobb később mint soha), csak az a felháborító hogy ehhez magánúton kellett fogorvoshoz mennem, mert a körzeti nem vette észre a panoráma röntgenen, pedig legutóbb is kb fél órán át tanulmányoztuk együtt a felvételt, és már azt beszélte,hogy ha nincs más ki kell a többi felső ép fogaimat húzni a nem múló arcüreggyulladás miatt, ezért is mentem másik fogorvoshoz mert nem akartam azt elhinni, hogy 26 évesen fog nélkül kell lennem az egész felső bal oldalamon, ha bízom a körzetiben akkor fog nélkül lennék ott. Ha még több gyökere is lett volna annak a fogamnak, azt csak észre kellett volna vennie a szájsebésznek a kihúzott fogon, hogy hiányzik ott egy része a fognak, persze én nem vagyok orvos csak feltételezem. Köszönöm a válaszod!
2014. júl. 15. 11:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Girgász Máriának: Köszönöm a válaszod!Szerintem nem vette észre a felvételen a fogorvos, mert mondta volna, hogy el kellene vissza mennem ezzel szájsebészetre, már nagyon aggódott értem a fogorvos, tanácstalan volt, hogy mi lehet a baj. A szájsebészt okolom végül is teljesen, hisz ott voltam, akár műtétre készen, és nem veszi észre hogy beletört az egyik gyökerem, lehet a 4-es kommentelőnek van igaza, és több gyökerű volt a fog, de az csak látszik egy kihúzott fogon hogy hiányzik, vagy van ott egy csonka-eltört gyökér. Na mindegy, nem fogok panaszt tenni, nem az a fajta ember vagyok. Csak már több mint fél éve szenvedek az arcüreggyulladástól, ha minden rendbe megy, lehet már hónapok óta nem lenne bajom. A fül orr gégész tanácsára mentem el másik fogorvoshoz, felhívta a figyelmem, hogy ennyi ideje fennálló arc-és homlok üreggyulladás nem játék, és ráhúzódhat a szívemre vagy az agyamra a gyulladás, ezért is fog megműteni, mert nem maradhatok már igy. Na mindegy, csak bosszankodom kicsit, köszönöm a válaszokat nektek!
2014. júl. 15. 11:27
 8/10 anonim ***** válasza:

A nagy fogakat a jó doki nem egyben veszi ki, hanem

több darabban, így hamarabb veszi észre, ha valami

nem jött ki

2014. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, régebben egy spéci doki eleve kettétörte a fogam és igy két darabban szedte ki.
2014. júl. 16. 01:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2017. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!