Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért keletkezik rengeteg...

Miért keletkezik rengeteg mandulakő?

Figyelt kérdés
Rengeteg mandulakő keletkezik a torokmandulámban. Nem tudok tőlük megszabadulni. Mit tegyek, hogy ne keletkezzenek? És mivel távolítsam el őket ha vannak?

2022. jún. 15. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rendszeresen van, van egy ilyen kis fém eszközöm, egy kis karika van a végén, kozmetikai eszköz amúgy. Azzal szoktam kipiszkálni.

Azt vettem észre egyébként hogy a napi többszöri fogmosás, szájvíz segít rajta.

Végleges megoldást még nem találtam, valószínűleg a mandula eltávolítása lenne a legegyszerűbb, de nagyon félek tőle. Egyébként az enyém kb mindig be is van gyulladva valamilyen szinten.

Azt hogy érzékeny már megszoktam, együtt lehet élni ezzel is mint sokminden mással.

2022. jún. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek baktériumtelepek, ilyenkor érdemes lehet elgondolkodni a mandulaműtéten. Fogmosás, szájvízzel gargalizálás csökkenti a kórokozók számát, de heges mandulán újra megtapadnak és gócként testszerte mindenféle panaszt okozhatnak.
2022. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
Semmiféle eszközzel nem szabad magadnak piszkálni. Sós vizzel való gargalizálás segíthet, de el kell menni orvoshoz és kivetetni. Ha állandóan be van gyulladva akkor főleg. Egy állandó gyulladás a szervezetben nagyon nem jó.
2022. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Én vékony tollbetétre ragasztott hullámcsattal szedem ki.

Vékony, így csak az érintett részhez ér hozzá, így nem kezdek el öklendezni, s még látok is tőle, ráadásul a hullámcsatt alakja miatt szépen ki tudom húzni.


De nekem csak időszakosan van.

2022. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!