Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a torkom és csak hétfőn...

Fáj a torkom és csak hétfőn tudok menni orvoshoz. Esetleg valaki leírná mi bajom van?(kép)

Figyelt kérdés

A nyelés nagyon nehéz. A képen is látszik, hogy piros(vagyis azt hiszem az az)

És a képen látható, hogy hátul van valami fehér. Tükörben is néztem és hátul nagyon sok ilyen fehér cucc van(mik ezek???). Mandulakőre gondoltam, de valahogy nem úgy néz ki.

Légyszi, aki tudja válaszoljon , addig is próbálom gyógyszerrel kúrálni magam.

Bocsi a kép miatt, elég gusztustalan így, de már aludni se tudok úgy fáj a torkom.

Házipraktikák is jöhetnek:)

[link]

[link]

Előre is köszi a válaszokat!



2021. szept. 4. 02:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Corona.
2021. szept. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Meleg tea, ha van mézzel a torkodra. Egyáltalán nem piros, viszont valóban mandulaköved van. Sós vízes gargalizálás, és menj el Fül-Orr-Gégészetre.
2021. szept. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem vészesen piros a torkod,de szerintem ez nem mandulakő,mert attól nem fájna a torkod.Ez inkább kezdődő tüszős mandulagyulladás lesz.Öblögessél langyos sós vízzel és vegyél a gyógyszertárba valami szopogatós tablettát,meg torokfertőtlenítőt.Ha hétfőig nem múlik el,mindenképpen menj el a fül orr gégészetre,nézesd meg a torkod.
2021. szept. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!

Kikértem anyukám véleményét is, ő is azt mondta, hogy ez tüszős mandulagyulladás lesz.

Neten utána is néztem, és a tünetek között ott van ez:

"A lágyszájpad és a hátsó garatfal vörös, a mandulák megduzzadnak, majd fehéres-sárgás pontocskák jelennek meg rajtuk, amelyek nagyobb foltokká folyhatnak össze, esetenként a teljes mandulát fedő, egybefüggő lepedék alakul ki."


Ezt a fehéres dologra érteném, amire mandulakövet hittem. De ki tudja.

Írják még, hogy kisugárzik a fülbe is és ez sajnos nagyon igaz, nagyon fáj a fülem, főleg nyelésnél, evésnél, de alapból is. Sőt kicsit olyan mintha be is lenne dugulva.

Szóval ebből szerintem orvos lesz hétfőn.


Még egyszer köszönöm a válaszokat! :)

2021. szept. 4. 08:18
 5/13 A kérdező kommentje:
+ a nyirokcsomóim is meg vannak duzzadva(a nyakamban). Mind a két oldalt és ugyanazon a helyen
2021. szept. 4. 08:20
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Tüszős mandulagyulladás. Háziorvosi ügyeletet kell felkeresni, mert kell antibiotikum.


Üdvözlettel egy háziorvos

2021. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. szept. 4. 12:04
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Igen,erre antibiotikum kell!
2021. szept. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
semmiféle orvosi ellátás nem kell ehhez, viszont a sós víz az kb annyit ér mint halottnak a csók, svédkeserűvel kell gurgulázni naponta sokszor és elmúlik
2021. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szerintem igen is kell orvosi ellátás.

Aludni nem tudok, ráment a fülemre is ez az egész(nagyon fáj mindkt fülem), a nyelés meg egyszerűen kínzás.

Inkább kiköpöm a nyálamat, minthogy nyeljek egyet.


Sajnos csak holnap tudok eljutni az orvoshoz(természetesen csak délután rendel:)), addig marad a szenvedés.

2021. szept. 5. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!