Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha már az állkapcsom is faj a...

Ha már az állkapcsom is faj a fogamról az nem fog elmulni magától?

Figyelt kérdés
Van egy lyukas fogam, kértem időpontot dokihoz, de egy hónap a várakozási idő mert még szabin is van most. A fogam eddig időszakosan pár órára megfajdult, de aztán elmúlt. Most pedig egyik pillanatrol a másikra elkezdett fájni az állkapcsom, főleg erintesre. Nem olyan egyszerű ügyeletet se találni, nem szeretném kihuzatni és az én fogorvosomban bízok, de még van két hetem az időpontig és megijedtem,hogy addig így maradok. Most meg elviselheto, de lehetséges, hogy ez a fájdalom is elmulik még addig vagy esélytelen és egyre rosszabb lesz és döntenem kell, hogy vegigszenvedem a két hetet vagy másra bízom a fogam?
2022. jún. 20. 00:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg antibiotikumot íratni van értelme ebben az esetben addig?
2022. jún. 20. 00:06
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
nem fog magától elmúlni
2022. jún. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem is a fogam fáj jelenleg, hanem az állkapcsom csak, főleg ha hatrahajtom a fejem. Ez mitől lehet? Így meg nem jártam, rossz fog miatt mindig a fogam fájt a legjobban, maximum kisugarzott
2022. jún. 20. 00:09
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem lassan 8 éve lyukas a bölcsesség fogam, mert sok mézet ettem abban az időben és szétkapta. Akkor a fogorvos egy fogkő levételnél azt mondta, hogy pár hónapon belül sikítva fogok menni az ügyeletre, ha nem tömetem be. Akkor eldöntöttem, hogy nem eszem több ganét: cukros, szétfőtt maró szószos (pl.: paradicsomszósz) dolgokat és azóta sincs semmi. A cukor a legnagyobb probléma amúgy, ha azt eszem, akkor azonnal fájni, húzni kezd.


Amit én ajánlok átmeneti megoldásnak: vegyél egy olcsó fogzuhanyt és takarítsd ki, amennyire csak tudod ilyen szájöblítő habbal (a legtöbbe bele lehet tölteni) és teljesen hagyd abba a cukor evését.

2022. jún. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Ez ennél még sokkal rosszabb is lesz, higyj nekem, átéltem. Azután egyszercsak megszűnik a fájdalom, a fog pedig menthetetlen lesz, húzathatod kifelé. Vagy az "okosabb" fogorvos kezelgeti majd jó pénzért és fájdalmak árán, hogy utána 3 évvel később úgyis kihúzzák. Azután pedig jöhet az implantátum 150k-ért, korona további 90k-ért.

Bármilyen drága magánfogorvoshoz mész most, még mindig jobban jársz vele.

2022. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Lehet egy fül-orr gégésszel is meg kellene nézetetni. Egy arcüreg röntgen nem árt. Nekem még a gyökerénél is be volt gyulladva a fogam. Az orvossal találgattuk melyik fogamról fáj az állkapcsom. Utána kiderült, hogy izomgyulladásom van mindkét oldalt. A fogba is kaptam gyógyszeres kezelés, egy ideig jó volt utána ismét fájt. A végén kihúzták. Az ínybe is tett, de nem használt. Kb. 2 hónapon át szedtem a flector port. 2 doboz antibiotikumot is be szedtem. Még mindig ott tartok, hogy a hidegre nagyon érzékeny. Mikor gond van azonnal menni kell, én halasztottam.
2022. jún. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a fog nem most lyukadt ki, és ha már az állkapcsod fáj, akkor ebből 99,9% húzás lesz
2022. jún. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem jó a helyzet, ha az állkapcsod fáj tőle. Értem, hogy a te fogorvosod az akiben megbízol, de azzal semmit nem vétesz, ha elmész másikhoz és kikéred a véleményét,lehet ír fel AB-t és akkor az addig jó lesz,legalább nem gyullad be jobban. Bár amúgy nem értem, hogy ha gondod van, akkor miért nem tud sürgősben a saját orvosod fogadni.
2022. jún. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!