Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiakadt az állkapcsom egy...

Kiakadt az állkapcsom egy közel egyórás fogászati kezelés után (gyökérkezelt fog revizionálása), amit aztán a doki tett Kell-e attól tartanom, hogy ezek után ez máskor is előfordul, akár ásítás vagy evés közben?

Figyelt kérdés
Most iszonyatosan elkezdtem ettől parázni, meg hogy esetleg megnyúlhattak az ínszalagok.

2022. jan. 18. 12:24
 1/8 A kérdező kommentje:
jav.: *a doki tett vissza.
2022. jan. 18. 12:25
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
A gyökértömést kiszedni eléggé megteherlő, emiatt gyakran inkább kihúzzák a fogat. Így nem csoda, ha közben kiakadt az állkapcsod.
2022. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


De ennyi idő alatt, mármint ezalatt a majd' egyórás kezelés alatt nem károsodtak az ínszalagok? Most speciel parázok, hogy ez most már bármikor máskor is megtörténhet. Ásítás vagy evés közben...


Az állkapcsom amúgy hál'Istennek rendben van, felül érzem még kicsit olyan elgémberedettnek a számat. :D

2022. jan. 18. 14:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
(2 vagyok) Nem jellemző, hogy egy ilyen kifejezett esetből nagyobb gond lenne. Ha valami gond van a harapásoddal (a két fogsorod nem szabályosan érintkezik), ami gyakran okoz állkapocs ízületi problémákat, akkor fogszabályzás vagy gnathológus tud segíteni.
2022. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! Rá is kerestem a gnatológiára, hogy mi is ez pontosan. A fogszabályozást említette korábban a fogdokim, de hozzátette, hogy lehet, hogy 1-2 fogat ahhoz el kellene távolítani. :-/ Na meg 30 évesen talán már kicsit öreg vagyok ahhoz, hogy fogszabályzót hordjakjól meg is néznének az emberek.
2022. jan. 18. 15:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogszabályzás elsősorban nem a külsőségekről szól, hanem a rendellenesen fejlődött állcsontot segíti normál helyzetbe alakulni, ezzel megelőzve az állkapocsízületi kopást. A fogszabályzó pedig nincs korhatárhoz kötve, 30 évesen, de akár 60 évesen is simán lehet hordani. Ma meg már bőven vannak lehetőségek láthatatlanul fogszabályozni (belülre ragasztott ív vagy átlátszó sínek). Egy konzultációt simán megérne.
2022. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem 32 évesen lett fogszabályzóm/fém/és nem nézték meg. Most, pár év múltán, úgy néz ki, hogy újra kell ragasztani a fogszabályzókat.

2022. jan. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát. Gondolkodtam tegnap, és amennyiben nem kell ahhoz kihúzni fogat, akkor akár még egy ilyen éjszakai fogszabályzót be is vállalnék. Amúgy a tegnaphoz képest már jobban van az arcom, hátrébb, a fülemnél érzem, hogy kicsit még el vannak gémberedve a szalagok.
2022. jan. 19. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!