Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a körzeti fogorvosom...

Ha a körzeti fogorvosom sürgősségi beutalót adott, de közbe átmentem magánklinikára és nem szóltam nekik, lehet gondom ?

Figyelt kérdés
Jogilag köteles vagyok vissza járni az orvoshoz ?
2022. júl. 3. 02:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik magánklinikán van sürgősségi ellátás?
2022. júl. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van.
2022. júl. 3. 07:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi gondod lenne, többet nem mész a körzetihez, ezentúl magánba jársz.
2022. júl. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Ő odaadta a beutalót, azzal te azt kezdesz, amit akarsz, onnantól kezdve ő nem felelős az állapotodért, úgyhogy nem lesz belőle semmi.
2022. júl. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Semmilyen hátrányod nem lesz belőle, azon kívül hogy fizettél valamiért, amit a beutalóval ingyenesen is igénybe vehettél volna. Egy beutalón csak annyit jelent a "sürgős", hogy nem kell időpontot kérned, hanem odamész, kivárod a sorod, és ellátnak.
2022. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem veszel igénybe egy egészségügyi szolgáltatást, abból természetesen nem lesz gondod.


"Jogilag köteles vagyok vissza járni az orvoshoz ?"


Ha "ingyenes" körzeti ellátást szeretnél, akkor azt a saját, lakcím szerinti körzetes fogorvosodnál kapod meg. Magánellátásra viszont oda mész, ahova szeretnél.

2022. júl. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy dolgot ne csinálj, hogy időpontot kérsz és nem mész el, de nem is mondod le. Az, hogy a beutalót nem használod fel, magánügy.
2022. júl. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, és a Magánklinikán kihúzták a problémás fogat, de utána később vissza megyek a körzetishez ellenőrzésre, fel lesz háborodva,hogy miért máshol kezeltettem magam ?
2022. júl. 9. 11:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen problémád nem lesz, csak nem értem, mert sürgős beutalóval akárhol ellátnak TB alapon is, nem kell időpont,de ez a te dolgod természetesen.
2022. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz felháborodva, mint írtam, az a te döntésed, hogy végeredményben az adott foggal te hova mész. Ő tett egy megállapítást, miszerint ez már nem az ő kompetenciája, hanem szakellátás kell, semmi jelentősége nincs, hogy te ezt a szakellátást hol vetted igénybe, őt így sem úgy sem érint. Ezt, mint körzetes fogorvos írom.
2022. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!