Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már más is úgy, hogy...

Volt már más is úgy, hogy nagyon elhanyagolt állapotban ment már fogorvoshoz, amikor 2 vagy akár több fogát már húzni kellett, + többet tömni vagy gyökérkezelni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 10. 10:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontozok, aki leírja a sztoriját ez ügyben, ha érintett volt.
2022. júl. 10. 10:40
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

30 éves koromban mentem először fogorvoshoz. Egyrészt nagyon durva szociális fóbiám volt, 15 éves korom óta a küszöböt sem léptem át, másrészt mindenki horrorsztorikat mesélt a fogorvosokról. 30 éves koromban javult a fóbiám, és akkor rávettem magam hogy elmenjek. Három fogam konkrétan csonkig ki volt rohadva, meg tömni kellett kettőt. Első alkalommal fogkövezett, utána kihúzta a csonkokat, aztán tömte amit kell, végül tett fel a hiányzó fogak helyére hidakat meg koronákat.

Majdnem egy évig jártam hozzá és kb 300 ezer ment rá, de nagyon örülök hogy elindultam ezen az úton. Ma már bármikor elmegyek kontrollra ahogy kell, semmi félelem nincs bennem a fogorvos felé, mert soha nem ért rossz élmény.

Egyébként azt hittem mikor először mentem, hogy szörnyülködni fog, de egyáltalán nem lepődött meg, mennek sokkal durvább esetek is hozzá nap mint nap. Még meg is dicsérte a szájhigiéniámat. Azt mondta, látja az emberek fogai alapján a fogmosási technikájukat.

2022. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ment a zöld, köszi a sztorit. Nekem egyet kell majd húzni, az katasztrófális állapotban van, nagy lyuk, fele letört. Kettő nagyon érzékeny a másik oldalon, tömve vannak, de mindenre érzékenyek, néha néha fájnak is. plusz van egy rakás, amit tömni kell. Az az érdekes, hogy nekem szinte az összes rágóm tömve van (kettő kihúzva), mégis az oldala kezd lyukadni. Pedig napi kétszer mindig megmostam, de ha alapból ilyenek a fogaim, akkor moshatom napi 10 szer is, akkor is szétmennek. 34 F.
2022. júl. 10. 11:01
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak akiknek rosszabb minőségűek a fogai. A nővérem ilyen, hiába mossa rendesen, már 16 éves korában szinte az összes foga pótolva volt. De szerintem ezt is látja az orvos, nem gondolja hogy azért vannak ilyen állapotban a fogaid, mert igénytelen lennél.
2022. júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A lockdown után.


Kérdezték is, hogy miért ilyenek, mondtam, hogy súlyos depresszión vagyok túl, és igen, gyógyszereznek.

2022. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is el vannak sajnos hanyagolva, nem vettem még elég bátorságot hogy megcsináltassam, most fáj is eléggé az egyik.

5 fogam csonkig elrohadt és többön is nagy lyukak vannak :(

Még Covid előtt voltam iskolával ellenőrzésen, akkor is mondta már hogy le kellene szedni a fogkövet, legalább 5 húzás és több gyökérkezelés vár rám.

21/L

2022. júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, csak kérdés hogy és mennyiért pótolják az 5 fogat.
2022. júl. 10. 12:37
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére az 5-ből csak 1 van látható helyen (bal oldali szemfogam) a többi hátrébb van, már megszoktam hogy nincs ott semmi :)
2022. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja értem, de idővel azt is pótolni kell szép lassan, mert amikor öreg leszel 60 felett, nem fogsz tudni mivel rágni. Mondjuk nagyapámnak sem volt fent foga 60 felett egy sem, volt protézise, de inkább az ínyével rágott.
2022. júl. 10. 12:44
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

3 évig nem jártam a fogorvosnál, de miután már elkezdett nem csak egy fogam fájni rávettem magamat

1 éve járok, (magánhoz járok, időpontot is elég sokára ad) kellett 2 fogamat gyökérkezelni, ezekre került korona, kb 5-öt tömni

Húzni szerencsére nem kellett

Plusz volt fogkőleszedés

2022. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!