Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fáj a fogam és sokáig nem...

Ha fáj a fogam és sokáig nem megyek vele orvoshoz, akkor a fájó ideg előbb-utóbb elhal? Lehetnek káros következmények?

Figyelt kérdés
2022. júl. 24. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Csak rosszabb lesz, minél később mész. Az ínyed meg az állkapcsod is elkezd sorvadni, mozogni kezdenek a fogaid, aztán kihullik mind. Fogbeültetés szóba sem jöhet. A kivehetős protkó kényelmetlen, nem fogsz tudni úgy rágni és harapni vele, mint a saját fogaiddal.
2022. júl. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze elmegyek majd amint tudok és még nem is fáj, csak érzékeny. Az a baj, hogy teljesen letört a fogam, csak egy csonk maradt ott. Ebből biztosan szájsebészet lesz. Az anyukámat egyedül ápolom és az a problémám hogy oldom meg addig, kire bízom őt míg az undorító komplikált fogamat kihúzatom valahogy.
2022. júl. 24. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egész sor érdekes és súlyos betegség kiindulópontja lehet egy szuvas, fájó fog. Begyulladhat a fogmeder, az állkapocs, ha felső fogsor, az arcüreg. Kialakulhat egy klassz gennyes góc, amitől szívburok-, vese-, ízületi gyulladásokat kaphatsz.

De ha úgy rendesen elkezd fájni a fogad, nemigen fogod halogatni a fogorvost, mert olyan kínszenvedés, hogy az ember könyörög, hogy valaki csináljon már valamit és legyen vége.

Szóval mielőbb rendezni kellene azt a fájdogáló fogat.

2022. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
És akkor hogyan fogod ápolni anyukád, ha begyullad a fogad, elfertőződik és meghalsz?
2022. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer még mikor fiatal voltam, akkor az egyik fogam nagyon elkezdett fájni, alul azt hiszem a 4-es, gyakorlatilag hozzáérni alig lehetett, de ha nem ért hozzá szilárd étel, akkor nem volt baja. Halogattam, nem mentem orvoshoz, féltem, kb. fél évig elvoltam így, aztán mikor elmentem orvoshoz, gyökérkezelni kellett. Egyéb bajom nem lett, de így utólag belegondolva elég nagy kockázatot vállaltam ezzel, mert egyrészt be is gyulladhatott volna tőle az egész fogsorom, az ínyem, stb., nem beszélve a gócpontról. Azt mondom, hogy bár nekem ez nem okozott problémát anno, nem szabad halogatni az orvost, mert maga a fájdalom még önmagában sem nem éri meg.
2022. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm a válaszokat, holnap kérek is időpontot.
2022. júl. 24. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!