Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fog, feldagadt arc?

Gyulladt fog, feldagadt arc?

Figyelt kérdés

Már hát lassan egy éve volt egy teljesen letört fog, gyakorlatilag már mintha nem is lett volna, nem volt koronája. Egyről a kettőre egy éjszaka alatt begyulladt.

Az arcom minimálisan felvan dagadva, érzek hogy gyulladásban áll.

Vettem fertőtlenítő öblögetőt, jegelni szoktam, illetve napi 2-3 fájdalomcsillapító, és így elmondhatom azt(lekopogom) hogy jelenleg így bírható azért.

Szájsebészetre kell beutaló?

Mert szerintem egy sima fogorvos ilyen fogat már nem húz hanem beutal szájsebészetre.(ismerem a dokit itt nem barbár). Az lenne a kérdésem mivel egy hét múlva megyek nyaralni ha esetleg hétfőn vagy kedden kihuznak hétvégére lemehet a duzzanat esetleg?

Illetve ha még csak enyhén duzzadt akkor nem kell inyt vágni gondolom így lehet húzni.( Régebben már volt ilyen kaptam 1 hétig antibiotikumot és szart sem ért, már golflabda volt a pofám és úgy is kihuztak a fogamat és egyáltalán nem fájt a húzás, azonnal lement a duzzanat)


2022. júl. 30. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd, nekem pont most kezelték egy ketté tört fogamat. Gyokerkezeles, egy hétig gyógyszeres tömés, tisztítás, maradandó gyoker tömés, fogfelepites. A másik darabokban volt, azzal a doki elküldott a szajsebeszhez. Sikerült simán kihuzni, egyben, de ha nem jött volna ki, akkor hosszadalmasabb műtét, varrás, egy hét mulva varratszedes lett volna
2022. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem hatalmas volt a fél arcom.. Elmentem a körzetishezírt antibiotikumot.. Sírva jöttem ki annyira fájt, tele voltam gyógyszerekkel,nem bírtam már. Elmentem magánorvoshoz mondtam neki nem érdekel ha nem hat az érzéstelenítő csak húzza ki. Kihúzta, hatott az érzéstelenítés, utána kinyomkodta a gennyet. Ez délelőtt volt, estére lement a duzzanat amit látni lehetett(belül még éreztem) 1 hét antibiotikum volt húzás után.
2022. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Príba szerencse. Igen kell beutaló ha viszont magánba mész mert szerintem lehet úgy is menni akkor nem kell beutaló de nyílván fizetned kell. Hét elején minden képpen intézd el és igen hétvégére simán le kell mennie a duzzanatnak. Ha antibiotikum kúrára akar fogni nyugodtan megmondhatod hogy nem akarod essünk túl a húzáson. Ha le tudja nyomni az ínyt addig hogy alátámasszon akkor nem vágják fel. Ha nagyon be van dagadva az ínyed és alig lárni a fogtövet lehet hogy belevág. Meg lehet velük beszélni nyugodtan hogy próbálják meg vágás nélkül.
2022. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már kevésbé van feldagadva az arcom, és kevésbé fáj, a doki írt fel antibiotikumot( azt is tök nehezen amúgy meg elkezdte mondani hogy fel sincs dagadva az arcom)

Dalacint írt szerintetek kikene váltani? Vagy felesleges( ha csak így enyhén gyulladt, nem is fáj már 2 napja csak érzem hogy ott van)

2022. júl. 31. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!