Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kifejtenétek a híd vs implantá...

Kifejtenétek a híd vs implantátum véleményt? melyiket javasolnátok?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok


2 fogat kellene pótolni


2 fogorvosnál voltam, ahol a technika ránézésre régimódi, és ők csak hidat csinálnak, mindketten csak ezt javasolták


egyik azt mondta, hogy 5ös híd, a másik azt hogy valszeg 4-es híd


ezekre 150 és 160 ezres ajánlatokat kaptam, a 4-es a drágábbik, nevesebb és rendesebb doki


azt mondta az utóbbi, hogy 5 év a kihordási ideje a hídnak, és örökké lehet cserélgetni, 7 évet javasol, és akkor ajánlja a cseréjét viszont



mit gondoltok?

a helyi fogorvosok a híd mellett vannak, akiknél jártam, erre is fókuszálnak, nincs meg a technológiájuk az implantátumhoz


szeretném meghallgatni a véleményeteket


2022. aug. 3. 20:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
tehát 2 fog pótlása kellene egymás mellett
2022. aug. 3. 20:53
 2/11 A kérdező kommentje:
porcelán hidat javasoltak
2022. aug. 3. 20:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2 db fogat én inkább implantátummal pótolnek. Drágább, viszont nem teszik tönkre a mellette lévő egészséges fogakat. Ráadásul nem kell cserélgetni 5 évente és nem is esik le váratlanul.
2022. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A híd régi, jól ismert technológia, jól ismert kockázatokkal. Az implantátum hosszú távú kockázatait kevésbé ismerjük, annak is van egy kihordási ideje, nem örök életű. Dohányosoknak az implantátum nem marad meg, nem is igen vállalja senki. Én is a híd mellett vagyok.
2022. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem vagyok dohányos


én nem ismerem egyiknek sem a kockázatait, sem az előnyeit


jelenleg fogorvosi propagandát olvasok a medicover oldalán


melyik lenne a legjobban tartós szerintetek?


mert ha 5 évente kell cserélni a hidat tegyük fel, akkor az drágább lesz, mint 20 évente implantátummal foglalkozni


meg még relatíve fiatal vagyok

2022. aug. 3. 21:10
 6/11 A kérdező kommentje:
ez igaz, hogy egy hidat örökké lehet leszedni. felrakni ahányszor az szükséges átlag esetben?
2022. aug. 3. 21:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Meg egy szavazat az implantátumra. Ez egy korábbi kérdésre írt válaszom, ide másolom.


Nekem van mindkettő, korona is, és egy db nagy ragofog hátul, ami implantátum, az az egy db volt 400 ezer forint.



Igazából az implantátum jobb. Szerintem. Stabil. Az soha nem fog leesni. Örök darab. Mióta megvan, első perctől olyan érzés mint a saját fog.



A koronával sincsen különösebb gondom, de 6 év alatt már kétszer leesett, és persze nem lehetett tartósan visszatenni, pár hétig tartott, mindkétszer újat kellett csináltatni.



Ennek függvényében én az implantátumot tartósabb és fixebb megoldásnak érzem.



Ja és még annyit, hogy egyik sem fájt egy kicsit sem, amikor készültek.

2022. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem. A négyes híd azt jelenti, h 4 fogat érint, az 5-ös híd azt, hogy 5 fogat. Most akkor nem egymás mellett van a két foghiány? Vagy egymás mellett van csak egyik oldalon egy másik oldalon két fog lenne a tartófog? Mindenképp implantàtum. A híddal nem csak az elhasználódás, törés stb a gond. Ott a két(esetedben lehet 3) tartópillér fogat is lecsuszolják, az ha begyullad lehet tudják koronán keresztül gyökérkezelni, de ha utána elveszted, kuka a híd, mert másik pillér kell. Plusz, ha azok a fogak valamennyire tömöttek de még jó állapotban vannak a híd miatt sok értékes saját foganyagot is ledarálnak belõle. A híd is ingoványos... Ha alatta megromlik fog, vagy tudják kezelni koronán keresztül vagy nem... Ha ki kell húzni olyan fogat, ami a hídban van, akkor kuka az egész... Én tuti nem daráltatnék le 3 fogat, hogy kettő másikat pótoljak. A híd elavult. Persze, ha nincs elég csont, ha a csontpótlással sem megoldható, ha fogágybetegség miatt az implant nem lehetséges jobb a híd a semminél, de ha megy az implant akkor inkabb az.
2022. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

azért az is komoly, hogy elkérnek ennyi pénzt ezekért a hidakért, kornákért, és 5 évet bírnak.


Vajon a cirkon is ennyit bírna?

2022. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8


2 egymás melletti fog hiányzik oldalt


egyik fogorvos 4es hidat a másik 5öst mondott hirtelen gyors ránézésre

2022. aug. 4. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!