Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog implantátumot csak rövid...

Fog implantátumot csak rövid ideig, bizonyos esetben csináltathatok? (részletezem tovább)

Figyelt kérdés

Olvasgattam utána, és egy oldalon olvastam hogy húzás után a rész újracsontosodik, majd idő után a csont ott elsorvad, ilyenkor már nem tudnak csinálni oda implantot.

Ez így van? Csak húzás után bizonyos időn belül lehet csináltatni emiatt? Mennyi ez az idő?



2022. júl. 20. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akár több évvel később is lehet, szerintem ez rajta van az ezzel foglalkozó fogorvosok honlapján. Ha nem elég a csont, akkor csontpótlást is csinálnak, csak drágább lesz.
2022. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre konkrét dátum, nem mindegy mennyi idős vagy, van-e vmilyen alapbetegséged, miért kellett a fogat eltávolítani, van-e fogágybetegséged, milyen fogról van szó, előtte és mögötte mi van stb. A csontlebontódás évek, de ha te csontritkulásban szenvedsz, vagy eleve fogágybetegség miatt lett kihúzva, jóval rapidabb. Sokszor nem is ez a baj, hanem hogy a mögötte lévő fog bedől, vagy a szemben lévő kinő és nem lesz elég a helykínálat.
2022. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 21. 00:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha két fog közé kell beültetés,az jobb,mert a két fog vmennyire megfogja a csontot,lassabb a léépülés.Plusz,ha fiatal vagy,akkor is lassabban vesztesz csontot,mint idősebb korban
2022. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 7-es fogak helyére 2 és 2 és fél év után kerültek be most be csavarok, szóval megúsztam csontpótló nélkül.


Az 5-ös fogak húzás után lettek pótolva. Nekem ez kevésbé volt kellemetlen, mint ahol felvágta az ínyt és kifúrta.

2022. júl. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!