Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik, hogy egy fogorvos...

Létezik, hogy egy fogorvos nem vesz észre egy kezdődő szuvasodást? Ha tényleg az, lehet ott tömni?

Figyelt kérdés
Egyéb problémák miatt az utóbbi hetekben több fogászaton jártam. Több röntgen is volt. Többeket is megkértem, nézzék meg, az aktuális problémán kívül a többi fogam rendben van-e. Tegnap mégis mintha az egyik felső 7-es fogam hátsó felszínén, a rágófelszínhez közel a tükörrel látnék egy kezdődő szuvasodást. (Bölcsességfogam ott nincs.) Lehetséges, hogy az összes doki elnézte? (Mert már volt, hogy azt hittem, szuvasodik a fogam, de azt mondták, csak elszíneződés és túlaggódtam.) Ha mégis szuvasodás, azon a helyen tudják tömni? Mennyit lehetne várni vele? (Várólisták elég hosszúak, egyáltalán nem fáj) Tulajdonképpen szégyellnék visszamenni, ha már épp most mondták, hogy nincs semmi baj a fogaimmal, mert hát én ugye nem értek hozzá.

2022. aug. 7. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon pici szuvasodást nem szoktak tömni, mert sokat kellene elfaragni a fogból, legalábbis nekem így magyarázták. Ápold szokás szerint a fogaidat és fél év múlva ellenőriztesd újra.
2022. aug. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Létezik. Nekem pl 2 fog között egy lyukat nem vett észre magán doki. Röntgent is csinált. Nem látott semmit. Egy másik doki szabad szemmel látta, és a kis tükrével nekem is mutatta.

Másik, anyámnak fogkövesedést nem látta (pedig látható). Nincs ott semmi, menjen haza.

Szuvasodást meg az első fogorvosom 3 fogamnál nem látta. Nehéz jó fogorvost találni.

2022. aug. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy talán azért annyira nem pici:( De még nem is nagy. "Lyuk" nincs még, inkább csak egyenetlen felszín, de el van színeződve - legalábbis én így látom.
2022. aug. 7. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!